Valyuta kurslari: Dollar va yevro qimmatlashdi
O‘zbekiston Markaziy banki 2026-yil 10-fevral kuni uchun xorijiy valyutalarning rasmiy kurslarini e’lon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Unga ko‘ra, AQSh dollari 17,18 so‘mga qimmatlab, 12 320,34 so‘mni tashkil etdi. Yevro kursi 106,50 so‘mga oshib, 14 614,39 so‘mga yetdi.
Funt sterling esa 51,66 so‘mga qimmatlab, 16 756,89 so‘mni tashkil etdi. Rossiya rubli 0,40 so‘mga arzonlab, 159,36 so‘m bo‘ldi.
Yapon iyenasi 0,31 so‘mga oshib, 78,65 so‘mga yetdi. Shveysariya franki 144,99 so‘mga qimmatlab, 15 948,66 so‘mni tashkil etdi.
Xitoy yuani esa 6,19 so‘mga oshib, 1 779,26 so‘mga yetdi. Markaziy bank tomonidan e’lon qilingan ushbu kurslar faqat statistik ma’lumot sifatida taqdim etiladi va valyuta bozoridagi amaliy operatsiyalar uchun asos bo‘lib xizmat qilmaydi.

Валютные курсы: доллар и евро подорожали
Центральный банк Узбекистана объявил официальные курсы иностранных валют на 10 февраля 2026 года. Об этом сообщает Zamin.uz.
Согласно данным, курс доллара США вырос на 17,18 сумов и составил 12 320,34 сумов. Курс евро увеличился на 106,50 сумов и достиг 14 614,39 сумов.
Курс фунта стерлингов повысился на 51,66 сумов и составил 16 756,89 сумов. Российский рубль подешевел на 0,40 сумов и составил 159,36 сумов.
Японская иена выросла на 0,31 сум и достигла 78,65 сумов. Швейцарский франк подорожал на 144,99 сумов и составил 15 948,66 сумов.
Китайский юань увеличился на 6,19 сумов и достиг 1 779,26 сумов. Объявленные Центральным банком курсы предоставляются только в качестве статистической информации и не являются основанием для проведения операций на валютном рынке.