10-fevral kuni O‘zbekiston Markaziy banki tomonidan belgilangan dollar kursining 16–17 so‘mga oshishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Shu munosabat bilan tijorat banklarida dollarni sotish va sotib olish bo‘yicha eng yaxshi kurslar e’lon qilindi. Banklarga dollar sotish bo‘yicha eng qulay kurslar quyidagicha: - Openbank — 12 260 so‘m - Asakabank — 12 250 so‘m - Agrobank — 12 250 so‘m - Asia Alliance Bank — 12 250 so‘m Banklardan dollar sotib olish bo‘yicha eng qulay kurslar esa: - Kapitalbank — 12 290 so‘m - Aloqabank — 12 310 so‘m - Apexbank — 12 310 so‘m - SQB — 12 310 so‘m Mazkur kurslar banklar tomonidan belgilangan bo‘lib, ular kun davomida o‘zgarishi mumkin.

Курс доллара растет: самые выгодные цены в банках
10 февраля ожидается повышение курса доллара, установленного Центральным банком Узбекистана, на 16–17 сумов. Об этом сообщает Zamin.uz.
В связи с этим объявлены лучшие курсы продажи и покупки доллара в коммерческих банках. Наиболее выгодные курсы продажи доллара в банках следующие: - Openbank — 12 260 сумов - Asakabank — 12 250 сумов - Agrobank — 12 250 сумов - Asia Alliance Bank — 12 250 сумов Наиболее выгодные курсы покупки доллара в банках: - Kapitalbank — 12 290 сумов - Aloqabank — 12 310 сумов - Apexbank — 12 310 сумов - SQB — 12 310 сумов Данные курсы установлены банками и могут изменяться в течение дня.
Поэтому рекомендуется уточнять информацию на официальных источниках банков перед проведением валютных операций.