26-fevral kuni O‘zbekiston Markaziy banki tomonidan belgilangan dollar kursi 47–48 so‘mga pasayishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu o‘zgarish valyuta bozoridagi dinamikaga ta’sir qilishi mumkin. Banklarda dollarni sotish bo‘yicha eng qulay kurslar quyidagicha: - Asia Alliance Bank — 12 145 so‘m - Garantbank — 12 135 so‘m - Aloqabank — 12 130 so‘m - Agrobank — 12 130 so‘m Shuningdek, banklardan dollarni sotib olish bo‘yicha eng yaxshi kurslar: - Kapitalbank — 12 180 so‘m - Poytaxtbank — 12 185 so‘m - Aloqabank — 12 190 so‘m - Tengebank — 12 190 so‘m Mazkur kurslar banklar tomonidan belgilangan bo‘lib, ular kun davomida o‘zgarishi mumkin.
Valyuta operatsiyalarini amalga oshirishdan oldin banklar bilan bog‘lanib, aniq ma’lumot olish tavsiya etiladi.

26 февраля ожидается снижение курса доллара, установленного Центральным банком Узбекистана, на 47–48 сумов. Об этом сообщает Zamin.uz.
Это изменение может повлиять на динамику валютного рынка. Самые выгодные курсы продажи доллара в банках следующие: - Asia Alliance Bank — 12 145 сумов - Garantbank — 12 135 сумов - Aloqabank — 12 130 сумов - Agrobank — 12 130 сумов Также лучшие курсы покупки доллара в банках: - Kapitalbank — 12 180 сумов - Poytaxtbank — 12 185 сумов - Aloqabank — 12 190 сумов - Tengebank — 12 190 сумов Указанные курсы установлены банками и могут изменяться в течение дня.
Рекомендуется перед проведением валютных операций связаться с банками для получения точной информации.