3-martdan dollar kursi 17-20 so‘mga oshadi
Ertaga, 3-mart kuni, AQSh dollarining rasmiy kursi taxminan 17-20 so‘mga oshishi kutilmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Hozirgi vaqtda tijorat banklarida dollar oldi-sotdisi bo‘yicha eng qulay takliflar quyidagicha ko‘rinishda: Banklarga dollarni sotish uchun eng yaxshi kurslar quyidagicha: - Garantbankda 12 140 so‘m - BRB bankida 12 130 so‘m - Asakabankda 12 130 so‘m - Agrobankda 12 120 so‘m Banklardan dollarni sotib olish uchun eng yaxshi kurslar: - Aloqabankda 12 175 so‘m - Kapitalbankda 12 175 so‘m - Octobankda 12 180 so‘m - SQB bankida 12 180 so‘m Mazkur kurslar mijozlarga qulay sharoitlar yaratib, ularga eng maqbul narxlarda valyuta ayirboshlash imkonini beradi. Banklar orasida raqobat kuchayib, mijozlar uchun yanada qulay takliflar paydo bo‘lishi mumkin.
Tajribali investorlar va valyuta bozoriga qiziqishi bor odamlar uchun bu ma’lumotlar muhim ahamiyatga ega. Kurslarning o‘zgarishi iqtisodiy vaziyatga ham ta’sir ko‘rsatishi mumkin.
Shuning uchun aholiga o‘z moliyaviy rejalari va xarajatlarini ana shu o‘zgarishlarni hisobga olgan holda amalga oshirish tavsiya etiladi.

С 3 марта курс доллара повысится на 17-20 сум
Завтра, 3 марта, ожидается повышение официального курса доллара США примерно на 17-20 сумов. Об этом сообщает Zamin.uz.
В настоящее время наиболее выгодные предложения по покупке и продаже долларов в коммерческих банках выглядят следующим образом: Лучшие курсы продажи долларов банкам: - В Garantbank — 12 140 сумов - В BRB банке — 12 130 сумов - В Asakabank — 12 130 сумов - В Agrobank — 12 120 сумов Лучшие курсы покупки долларов у банков: - В Aloqabank — 12 175 сумов - В Kapitalbank — 12 175 сумов - В Octobank — 12 180 сумов - В SQB банке — 12 180 сумов Эти курсы создают удобные условия для клиентов, позволяя им обменивать валюту по наиболее выгодным ценам. Конкуренция между банками усиливается, и для клиентов могут появиться ещё более выгодные предложения.
Для опытных инвесторов и тех, кто интересуется валютным рынком, эта информация имеет важное значение. Изменение курсов может также влиять на экономическую ситуацию.