O‘zbekistonda oltin quymalar narxi sezilarli oshdi
O‘zbekiston Markaziy Banki 24-fevral kuni o‘lchovli oltin quymalarning sotuv narxlarini e’lon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
1 gram oltinning narxi oldingi ko‘rsatkichga nisbatan 43 400 so‘mga oshdi. Quyidagi narxlar belgilandi: 5 gramlik quymaning narxi 10 498 000 so‘mni, 10 gramlik quymaning narxi 20 996 000 so‘mni, 20 gramlik quymaning narxi 41 991 000 so‘mni, 50 gramlik quymaning narxi 104 978 000 so‘mni, 100 gramlik quymaning narxi esa 209 956 000 so‘mni tashkil etadi.
Ushbu o‘lchovli oltin quymalarni O‘zbekistondagi barcha bank ofislaridan xarid qilish mumkin. Bankka borishdan oldin oltin quymalar mavjudligini aniqlashtirish tavsiya etiladi.
Oltin narxining tez o‘sib borayotgani sababli sotuvlar hajmi ham ortmoqda. Ko‘plab bank ofislarida oltin quymalarning tugab qolish ehtimoli bor.

В Узбекистане значительно выросла цена на золотые слитки
Центральный банк Узбекистана 24 февраля объявил цены на продажу измерительных золотых слитков. Об этом сообщает Zamin.uz.
Цена за 1 грамм золота увеличилась на 43 400 сум по сравнению с предыдущим показателем. Были установлены следующие цены: слиток весом 5 грамм стоит 10 498 000 сум, слиток весом 10 грамм — 20 996 000 сум, слиток весом 20 грамм — 41 991 000 сум, слиток весом 50 грамм — 104 978 000 сум, слиток весом 100 грамм — 209 956 000 сум.
Эти измерительные золотые слитки можно приобрести во всех офисах банков Узбекистана. Рекомендуется уточнять наличие золотых слитков перед посещением банка.
Из-за быстрого роста цен на золото объем продаж также увеличивается. В многих офисах банков существует вероятность того, что золотые слитки могут закончиться.