Hormuz bo'g'ozi blokadasi global iqtisodiy inqiroz xavfini oshirdi
II darajadagi Quruqlik Qo'shinlari (IIQK) generali Sardar Jabbariy Hormuz bo'g'ozi blokada qilinganidan so'ng, dunyo jiddiy iqtisodiy inqiroz bilan tahdid qilmoqda, deb ma'lum qildi Gorizont kanali. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Unga ko'ra, mintaqaga kirishga uringan har qanday kishi IIQK dengiz floti va armiyasidagi jasur qahramonlarining qat'iy javobiga duch keladi. Ular bu hududga kelmaslikni tavsiya qilmoqda.
Aks holda, shafqatsiz va qat'iyatli qarshilikka duch kelishlari aniq. Ular mintaqadagi quvurlarni nishonga olib, neftning bu hududdan chiqib ketishiga yo'l qo'ymasliklarini ta'kidlamoqda.
Bu esa ularni qiyin ahvolda qoldirishi mumkin. Amerikaliklar katta miqdorda qarzdor ekanligi va mintaqa neftiga chanqoq ekanligi qayd etildi.
Ular uchun neftning bir tomchisi ham osonlik bilan qo'lga kiritilmasligi ta'kidlandi. Shuningdek, urush boshlanganidan beri qora oltin narxi sezilarli darajada oshganini eslatib o'tamiz: ikki kun ichida bir barrel narxi taxminan 9 foizga ko'tarilib, 79,41 dollarga yetdi.

Блокада Ормузского пролива повысила риск глобального экономического кризиса
Генерал Сухопутных войск второго уровня (IIQK) Сардар Джаббарий заявил каналу Горизонт, что после блокады Ормузского пролива мир сталкивается с серьёзной угрозой экономического кризиса. Об этом сообщает Zamin.uz.
По его словам, любой, кто попытается проникнуть в регион, столкнётся с решительным ответом от храбрых героев военно-морского флота и армии IIQK. Им настоятельно рекомендуется не приближаться к этой территории.
В противном случае им грозит жестокое и решительное сопротивление. Они подчёркивают, что будут нацеливаться на трубопроводы в регионе, не позволяя нефти покидать эту территорию.
Это может поставить их в трудное положение. Отмечается, что американцы имеют значительные долги и жаждут нефти региона.
Для них ни одна капля нефти не будет легко добыта. Также напоминается, что с начала войны цена на чёрное золото значительно выросла: за два дня цена за баррель поднялась примерно на 9%, достигнув 79,41 доллара.