O‘zbekistonda Oltin Quymalarning Narxi Pasaydi
O‘zbekiston Markaziy Banki 16 fevral kuni o‘lchovli oltin quymalarning sotuv narxlarini e'lon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
1 gramm oltin narxi avvalgi qiymatiga nisbatan 32 000 so‘mga pasaydi. Quyida o‘lchovli oltin quymalarning hozirgi narxlari keltirilgan: 5 grammli quymaning narxi 10 100 000 so‘mni, 10 grammli quymaning narxi 20 201 000 so‘mni, 20 grammli quymaning narxi 40 401 000 so‘mni, 50 grammli quymaning narxi 101 003 000 so‘mni va 100 grammli quymaning narxi 202 006 000 so‘mni tashkil etadi.
O‘lchovli oltin quymalarni O‘zbekistonning barcha bank ofislaridan sotib olish mumkin. Biroq, bank ofisiga borishdan oldin oltin quymalar mavjudligini aniqlashtirib olish tavsiya etiladi.
Oltin narxi tez sur'atlarda oshib borayotgani sababli sotuvlar hajmi ham oshmoqda. Shu sababli ko‘plab bank ofislarida oltin quymalar tugab qolishi ehtimoli mavjud.

Центральный банк Узбекистана 16 февраля объявил цены продажи измерительных золотых слитков. Об этом сообщает Zamin.uz.
Цена за 1 грамм золота снизилась на 32 000 сум по сравнению с предыдущей стоимостью. Ниже приведены текущие цены на измерительные золотые слитки: цена слитка весом 5 грамм составляет 10 100 000 сум, 10 грамм — 20 201 000 сум, 20 грамм — 40 401 000 сум, 50 грамм — 101 003 000 сум и 100 грамм — 202 006 000 сум.
Измерительные золотые слитки можно приобрести во всех офисах банков Узбекистана. Однако рекомендуется заранее уточнять наличие слитков перед посещением банка.
Из-за быстрого роста цены на золото объем продаж также увеличивается. По этой причине существует вероятность того, что во многих офисах банков золотые слитки могут закончиться.