O‘zbekiston Markaziy Banki oltin quymalar narxini pasaytirdi
O‘zbekiston Markaziy Banki 5 mart kuni o‘lchovli oltin quymalarning sotuv narxlarini e'lon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
1 gram oltinning narxi avvalgi qiymatga nisbatan 30 400 so‘mga pasaydi. O‘lchovli oltin quymalarning narxlari quyidagicha belgilangan: 5 gramlik quymaning narxi 10 480 000 so‘mni tashkil etadi.
10 gramlik quymaning narxi 20 959 000 so‘m. 20 gramlik quymaning narxi 41 919 000 so‘m.
50 gramlik quymaning narxi esa 104 797 000 so‘mni tashkil qiladi. 100 gramlik quymaning narxi 209 594 000 so‘m etib belgilangan.
Ushbu o‘lchovli oltin quymalarni O‘zbekistondagi barcha banklarning ofislaridan xarid qilish mumkin. Bank ofisiga borishdan oldin oltin quymalar mavjudligini aniqlashtirib olish tavsiya etiladi.
Chunki oltin narxi jadal sur'atda oshib borayotgani sababli sotuvlarning hajmi ham ortmoqda. Shu sababli ko‘plab bank ofislarida oltin quymalarning tugab qolish ehtimoli mavjud.

Центральный банк Узбекистана снизил цены на золотые слитки
Центральный банк Узбекистана 5 марта объявил цены на продажу измерительных золотых слитков. Об этом сообщает Zamin.uz.
Цена за 1 грамм золота снизилась на 30 400 сум по сравнению с предыдущей стоимостью. Цены на измерительные золотые слитки установлены следующим образом: цена слитка весом 5 грамм составляет 10 480 000 сум.
Цена слитка весом 10 грамм — 20 959 000 сум. Цена слитка весом 20 грамм — 41 919 000 сум.
Цена слитка весом 50 грамм составляет 104 797 000 сум. Цена слитка весом 100 грамм установлена в размере 209 594 000 сум.
Эти измерительные золотые слитки можно приобрести во всех офисах банков Узбекистана. Рекомендуется уточнять наличие золотых слитков перед посещением банковского офиса.
Поскольку цена на золото стремительно растет, объем продаж также увеличивается. По этой причине во многих офисах банков существует вероятность отсутствия золотых слитков.