O‘zbekiston Markaziy Banki 2 mart kuni o‘lchovli oltin quymalarning sotuv narxlarini e’lon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ma’lum qilinishicha, 1 gramm oltinning narxi oldingi ko‘rsatkichga nisbatan 39 400 so‘mga oshgan. Shu munosabat bilan o‘lchovli oltin quymalarning yangi narxlari quyidagicha belgilandi: 5 gramm oltin 10 596 000 so‘m, 10 gramm 21 192 000 so‘m, 20 gramm 42 385 000 so‘m, 50 gramm 105 962 000 so‘m va 100 gramm oltin 211 925 000 so‘mga sotiladi.
O‘zbekiston bo‘yicha barcha banklarning ofislarida ushbu oltin quymalarni xarid qilish imkoniyati mavjud. Biroq, oltin narxining tez o‘sishi va sotuv hajmining ko‘payishi sababli, ba’zi bank ofislarida oltin quymalar tugab qolishi ehtimoli bor.
Shu bois, bankka borishdan oldin oltin quymalar zaxirasi mavjudligini oldindan tekshirish tavsiya etiladi. Bu sizga vaqt va qulaylikni tejashga yordam beradi.

Цена на золото выросла, запасы в банках сокращаются
Центральный банк Узбекистана 2 марта объявил цены на продажу измерительных золотых слитков. Об этом сообщает Zamin.uz.
Сообщается, что цена за 1 грамм золота увеличилась на 39 400 сум по сравнению с предыдущим показателем. В связи с этим новые цены на измерительные золотые слитки установлены следующим образом: 5 грамм золота — 10 596 000 сум, 10 грамм — 21 192 000 сум, 20 грамм — 42 385 000 сум, 50 грамм — 105 962 000 сум и 100 грамм золота — 211 925 000 сум.
Во всех офисах банков Узбекистана доступна возможность покупки этих золотых слитков. Однако из-за быстрого роста цены на золото и увеличения объёмов продаж существует вероятность того, что в некоторых офисах банков золотые слитки могут закончиться.
Поэтому рекомендуется заранее проверить наличие запасов золотых слитков перед посещением банка. Это поможет сэкономить ваше время и обеспечить удобство.