Oltin narxlari qisqardi va yangi sotuv baholari e'lon qilindi
O‘zbekiston Markaziy Banki 10 mart kuni o‘lchovli oltin quymalarning yangi sotuv narxlarini e’lon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
1 gramm oltinning narxi oldingi ko‘rsatkichga nisbatan 4 800 so‘mga kamaydi. O‘lchovli oltin quymalarning narxlari quyidagicha belgilandi: 5 gramm oltin 10 370 000 so‘m, 10 gramm oltin 20 740 000 so‘m, 20 gramm oltin 41 481 000 so‘m, 50 gramm oltin 103 702 000 so‘m, 100 gramm oltin esa 207 404 000 so‘mni tashkil etadi.
O‘zbekistondagi barcha banklarning ofislaridan ushbu oltin quymalarni xarid qilish imkoniyati mavjud. Bank ofisiga borishdan oldin oltin quymalarning mavjudligini aniqlashtirish tavsiya etiladi.
Chunki so‘nggi vaqtlarda oltin narxi tez sur’atda oshib borayotgani sababli sotuvlar hajmi ham ortmoqda. Shu sababli ko‘plab banklarda oltin quymalar tugab qolishi ehtimoli mavjud.
Shu bois xarid qilishdan oldin bank xodimlari bilan bog‘lanib, zarur ma’lumotlarni oldindan bilib olish maqsadga muvofiqdir. Bu sizga vaqt va qulaylikni ta’minlaydi.

Золотые цены снизились, и были объявлены новые цены на продажу
Национальный банк Узбекистана 10 марта объявил новые цены продажи на слитки золота. Об этом сообщает Zamin.uz.
Цена 1 грамма золота снизилась на 4800 сум по сравнению с предыдущим показателем. Цены на слитки золота установлены следующим образом: 5 граммов золота — 10 370 000 сум, 10 граммов золота — 20 740 000 сум, 20 граммов золота — 41 481 000 сум, 50 граммов золота — 103 702 000 сум, а 100 граммов золота — 207 404 000 сум.
Купить эти золотые слитки можно во всех офисах банков Узбекистана. Перед посещением отделения банка рекомендуется уточнить наличие золотых слитков.
Поскольку в последнее время цены на золото быстро растут, объемы продаж также увеличиваются. Поэтому во многих банках возможен случай исчерпания золотых слитков.
Поэтому перед покупкой целесообразно связаться с сотрудниками банка и заранее получить необходимую информацию. Это сэкономит ваше время и обеспечит удобство.