Oltin narxlari keskin pasaydi va yangi qiymatlar e'lon qilindi
O‘zbekiston Markaziy Banki 12 mart kuni o‘lchovli oltin quymalarning yangi sotuv narxlarini e’lon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu narxlar oldingi qiymatlarga nisbatan pasayishlarni ko‘rsatmoqda. Xususan, bir gramm oltin narxi 16 600 so‘mga arzonlashdi.
Endi o‘lchovli oltin quymalar quyidagi narxlarda sotilmoqda: 5 gramm oltin 10 433 000 so‘m, 10 gramm oltin 20 865 000 so‘m, 20 gramm oltin 41 731 000 so‘m, 50 gramm oltin 104 327 000 so‘m va 100 gramm oltin 208 654 000 so‘m miqdorida baholangan. O‘zbekistondagi barcha banklarning ofislarida ushbu oltin quymalarni xarid qilish imkoniyati mavjud.
Biroq, bank ofisiga borishdan oldin oltin quymalarning mavjudligini aniqlab olish muhimdir. Chunki oltin narxlari tez sur’atda oshib borayotgani sababli, sotuv hajmi ham oshmoqda va ba’zi banklarda oltin quymalar tugab qolishi mumkin.
Shu bois xaridorlarga tavsiya qilinadiki, oltin quymalar sotib olishdan avval bank ofislariga murojaat qilib, mavjudlik haqida ma’lumot oling. Bu sizning vaqtingizni tejashga yordam beradi va xarid jarayonini osonlashtiradi.
Oltin bozori doimiy o‘zgaruvchan bo‘lib, narxlar va mavjudlik holatini muntazam kuzatib borish tavsiya etiladi.

Золотые цены резко упали, и были объявлены новые значения
Национальный банк Узбекистана 12 марта объявил новые цены на продажу слитков золота. Об этом сообщает Zamin.uz.
Эти цены показывают снижение по сравнению с предыдущими значениями. В частности, цена одного грамма золота снизилась на 16 600 сумов.
Теперь слитки золота продаются по следующим ценам: 5 граммов золота — 10 433 000 сумов, 10 граммов золота — 20 865 000 сумов, 20 граммов золота — 41 731 000 сумов, 50 граммов золота — 104 327 000 сумов и 100 граммов золота — 208 654 000 сумов. Возможность приобретения этих слитков золота имеется во всех отделениях банков Узбекистана.
Однако перед посещением отделения банка важно уточнить наличие слитков золота. Поскольку цены на золото быстро растут, объем продаж также увеличивается, и в некоторых банках слитки золота могут закончиться.
Поэтому покупателям рекомендуется перед покупкой слитков золота обратиться в отделения банков и получить информацию о наличии. Это поможет сэкономить ваше время и упростит процесс покупки.