O‘zbekiston Markaziy Banki 1 apreldan boshlab o‘lchovli oltin quymalarining sotuv narxlarini e’lon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
1 gram oltin narxi oldingi narxga nisbatan 34 200 so‘mga oshdi. O‘lchovli oltin quymalarning yangi narxlari quyidagicha: 5 gram oltin 9 317 000 so‘m, 10 gram oltin 18 634 000 so‘m, 20 gram oltin 37 269 000 so‘m, 50 gram oltin 93 172 000 so‘m va 100 gram oltin 186 344 000 so‘mni tashkil etadi.
Mazkur oltin quymalarni O‘zbekistondagi barcha banklarning ofislaridan xarid qilish mumkin. Biroq, bank ofisiga borishdan oldin oltin quymalar mavjudligini aniqlashtirishni unutmang.
Chunki oltin narxi tezda oshib borayotgani sababli sotuv hajmi ham ko‘paymoqda. Shu bois, ba’zi banklarda oltin quymalar tugab qolishi ehtimoli mavjud.
Shu sababli xaridorlarga oldindan bog‘lanib, kerakli ma’lumotlarni olish tavsiya etiladi. Bu sizga vaqt va qulaylikni ta’minlashda yordam beradi.
Oltin bozori hozirgi kunda faol va narxlar o‘zgaruvchan bo‘lib qolmoqda. Shuning uchun xarid qilishdan oldin diqqat bilan o‘rganish muhimdir.

Центральный банк Узбекистана с 1 апреля объявил цены на продажу измерительных золотых слитков. Об этом сообщает Zamin.uz.
Цена за 1 грамм золота увеличилась на 34 200 сум по сравнению с предыдущей ценой. Новые цены на измерительные золотые слитки следующие: 5 грамм золота — 9 317 000 сум, 10 грамм золота — 18 634 000 сум, 20 грамм золота — 37 269 000 сум, 50 грамм золота — 93 172 000 сум и 100 грамм золота — 186 344 000 сум.
Эти золотые слитки можно приобрести во всех офисах банков Узбекистана. Однако не забудьте уточнить наличие золотых слитков перед посещением банка.
Поскольку цена на золото быстро растет, объем продаж также увеличивается. Поэтому в некоторых банках золотые слитки могут закончиться.
Поэтому покупателям рекомендуется заранее связаться и получить необходимую информацию. Это поможет сэкономить время и обеспечить удобство.
Золотой рынок сейчас активен, и цены остаются изменчивыми. Поэтому перед покупкой важно внимательно изучить ситуацию.