Trezor apparat hamyonlari ishlab chiqaruvchisi o‘zining shaxsiy ilovasi bo‘lmish Trezor Suite dasturiga steyblkoinlar yordamida qo‘shimcha daromad olish imkoniyatini qo‘shdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu yangilik murakkab texnik jarayonlar va turli xavfsizlik xatarlari sababli markazlashmagan moliya sohasidan uzoqroq yurishni afzal ko‘rgan foydalanuvchilar uchun qulay imkoniyatlar yaratishi kutilmoqda. Mazkur funksiya Ethereum tarmog‘ida faoliyat yurituvchi Morpho protokoli bilan o‘zaro hamkorlik doirasida hayotga tatbiq etildi.
Bu haqda xalqaro nashrlar xabar bermoqda. Endilikda qurilma egalari o‘zlarining USDt va USDC raqamli aktivlarini to‘g‘ridan-to‘g‘ri Trezor Suite ilovasi orqali maxsus jamg‘arma hovuzlariga joylashtirishlari mumkin bo‘ladi.
Buning uchun qo‘shimcha tashqi hamyonlarni ulash yoki begona moliya ilovalaridan foydalanishga ehtiyoj qolmaydi. Barcha amallar, jumladan, mablag‘larni kiritish, ularni qaytarib olish va yig‘ilgan mukofotlarni boshqarish jarayonlari bevosita apparat hamyonining o‘zida ishonchli tarzda amalga oshiriladi.
Hozirgi vaqtda foydalanuvchilar Steakhouse Financial korxonasi tomonidan boshqariladigan USDC Prime va USDT Prime kabi maxsus hovuzlardan foydalanish imkoniga ega. Kompaniya vakillarining tushuntirishicha, kutilayotgan daromadlar sun’iy rag‘batlantirish dasturlari hisobiga emas, balki platformadagi qarz olishga bo‘lgan real bozor talabi asosida shakllanadi.
Bu esa tizimning barqarorligini ta’minlashga xizmat qiladi. Trezor kompaniyasi jahon bozorida Ledger korxonasidan keyingi ikkinchi yirik ishlab chiqaruvchi hisoblanadi.
So‘nggi paytlarda hamyon ishlab chiqaruvchilari o‘z mahsulotlariga markazlashmagan moliya xizmatlarini integratsiya qilish orqali mijozlar uchun jarayonlarni soddalashtirishga katta e’tibor qaratmoqda. Masalan, sohadagi boshqa yirik ishtirokchilar ham allaqachon turli protokollar bilan hamkorlikni yo‘lga qo‘yib, foydalanuvchilarga kengroq imkoniyatlar taqdim etib kelmoqda.
Steyblkoinlar orqali daromad olish strategiyalari bugungi kunda raqamli moliya sohasidagi eng jadal rivojlanayotgan yo‘nalishlardan biri sanaladi. U foydalanuvchilarga o‘zlarining dollarga bog‘langan aktivlari yordamida passiv daromad yig‘ish imkonini beradi.
Shunga qaramay, soha mutaxassislari aqlli kontraktlardagi ehtimoliy zaifliklar va mablag‘larning erkin aylanishi bilan bog‘liq muammolar kabi xavflardan doimo ogoh bo‘lishga chaqirmoqda. Xususan, soha asoschilari ko‘plab daromad keltiruvchi mahsulotlar hali ham markazlashgan tashkilotlarga bog‘liqligini eslatib o‘tishgan.

В приложении Trezor появилась возможность получать доход с помощью стейблкоинов
Производитель аппаратных кошельков Trezor добавил возможность получения дополнительного дохода с помощью стейблкоинов в своё личное приложение Trezor Suite. Об этом сообщил Zamin.uz.
Ожидается, что эта функция создаст удобные возможности для пользователей, предпочитающих избегать сложных технических процессов и различных рисков безопасности в децентрализованной финансовой сфере. Реализована она в сотрудничестве с протоколом Morpho, действующим в сети Ethereum.
Как сообщают международные издания, теперь владельцы устройств могут напрямую размещать свои цифровые активы USDt и USDC в специальные пулы через приложение Trezor Suite.
Для этого больше не требуется подключать дополнительные внешние кошельки или использовать сторонние финансовые приложения. Все операции, включая внесение средств, их вывод и управление накопленными вознаграждениями, выполняются непосредственно в аппаратном кошельке в безопасном режиме.
В настоящее время пользователи имеют доступ к специальным пулам, таким как USDC Prime и USDT Prime, управляемым компанией Steakhouse Financial. По словам представителей компании, ожидаемый доход формируется не за счёт искусственных стимулирующих программ, а на основе реального рыночного спроса на займы в платформе.
Это способствует обеспечению стабильности системы. Компания Trezor занимает второе место среди крупнейших производителей на мировом рынке после Ledger.
В последние годы производители аппаратных кошельков уделяют большое внимание интеграции децентрализованных финансовых сервисов в свои продукты для упрощения процессов для клиентов. Например, другие крупные игроки в отрасли уже сотрудничают с различными протоколами, предлагая пользователям расширенные возможности.
Стратегии получения дохода через стейблкоины сегодня считаются одним из самых обсуждаемых направлений развития в сфере цифровых финансов. Они позволяют пользователям получать пассивный доход за счёт активов, привязанных к доллару.
Однако эксперты отрасли постоянно предупреждают о рисках, связанных с потенциальными уязвимостями в смарт-контрактах и свободным движением средств. В частности, основатели отрасли отмечают, что многие доходные продукты всё ещё привязаны к централизованным организациям.