Uchtepa tumanida avtobusda yong‘in yuz berdi
Bugun, 20 iyul kuni soat 12:44 da Toshkent shahar Favqulodda vaziyatlar bosh boshqarmasiga Uchtepa tumani Birlik massivida avtobus yong‘in chiqishi haqida xabar kelib tushdi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Bu haqda poytaxt Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi matbuot xizmati ma’lum qildi. Yong‘in-qutqaruv jamoalari tezkor tarzda soat 12:50 da voqea joyiga yetib bordi va soat 12:53 da yong‘in to‘liq o‘chirilgan.
Tekshiruv davomida yong‘in 18-avtoparkka qarashli 64-raqamli avtobusda yuzaga kelgani aniqlangan. Baxtga qarshi, hodisa oqibatida hech kim jarohat olmagan.
Ushbu holat bo‘yicha zarur chora-tadbirlar ko‘rilmoqda va sabablarini aniqlash ishlari davom etmoqda. Shahar favqulodda vaziyatlar boshqarmasi fuqarolarga xavfsizlik qoidalariga qat’iy rioya qilishni tavsiya qiladi.

В районе Училда автобусе произошел пожар
Сегодня, 20 июля, в 12:44 в Управление по чрезвычайным ситуациям города Ташкента поступило сообщение о пожаре в автобусе в массиве Бирлик Учтепинского района. Об этом сообщает Upl.uz.
Об этом сообщила пресс-служба управления по чрезвычайным ситуациям столицы. Пожарно-спасательные команды оперативно прибыли на место происшествия в 12:50 и в 12:53 пожар был полностью ликвидирован.
В ходе проверки было установлено, что пожар возник в автобусе номер 64, принадлежащем 18-му автопарку. К счастью, в результате инцидента никто не пострадал.
По данному случаю принимаются необходимые меры, и продолжаются работы по установлению причин. Управление по чрезвычайным ситуациям города настоятельно рекомендует гражданам строго соблюдать правила безопасности.