O‘zbek snayperchilari xalqaro musobaqada g‘olib bo‘ldi
O‘zbek snayperchilari «O‘tkir pichoq-2025» xalqaro musobaqasida ajoyib mahorat namoyish etib, 25 mamlakat harbiylarini ortda qoldirdi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Bu haqda O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi matbuot xizmati xabar berdi. Bizning jamoamiz ushbu musobaqaning 45 ta jamoa ishtirok etgan ikki asosiy yo‘nalishida birinchi o‘rinni egalladi.
O‘zbek snayperchilari murakkab vazifalarda eng yaxshi natijalarni ko‘rsatdi. Ulardan biri 1,2 kilometr masofada 24 ta maqsadni tezkor zarba bilan nishonga olish bo‘ldi.
Ikkinchi vazifa shahar sharoitida 100 dan 650 metrgacha bo‘lgan masofada olti ob’ektni yo‘q qilish edi. Bundan tashqari, o‘zbekistonlik harbiylar yana sakkizta medal, o‘nta diplom va turli yo‘nalishlardagi ko‘plab mukofotlarga sazovor bo‘ldi.
Musobaqa Xitoyning Urumchi shahrida o‘tkazilib, dunyoning turli burchaklaridan snayperchilarni birlashtirdi. Ishtirokchilar orasida Janubiy Koreya, Vengriya, Ispaniya, Indoneziya, Kuba, Rossiya kabi mamlakatlar harbiylari ham bor edi.
O‘zbekistonning bunday nufuzli xalqaro maydondagi g‘alabasi mamlakatimiz harbiylarining yuqori tayyorgarlik darajasi va kasbiy mahoratini tasdiqlaydi. Shu bilan birga, bu yutuq mamlakatimizning mudofaa va xavfsizlik sohasidagi obro‘sini mustahkamlaydi.

Узбекские снайперы стали победителями международных соревнований
Узбекские снайперы продемонстрировали отличное мастерство на международных соревнованиях «Острый нож-2025», оставив позади военных из 25 стран. Об этом сообщает Upl.uz.
Об этом сообщила пресс-служба Национальной гвардии Республики Узбекистан. Наша команда заняла первое место в двух основных направлениях, в которых участвовало 45 команд.
Узбекские снайперы показали лучшие результаты в сложных заданиях. Одним из них было быстрое поражение 24 целей на расстоянии 1,2 километра.
Второе задание заключалось в уничтожении шести объектов на расстоянии от 100 до 650 метров в городских условиях. Кроме того, узбекские военнослужащие завоевали еще восемь медалей, десять дипломов и множество наград в различных направлениях.
Соревнования проходили в китайском городе Урумчи и объединили снайперов со всего мира. Среди участников были военные из таких стран, как Южная Корея, Венгрия, Испания, Индонезия, Куба, Россия.
Победа Узбекистана на таком престижном международном уровне подтверждает высокий уровень подготовки и профессионального мастерства наших военнослужащих. В то же время, этот успех укрепляет репутацию нашей страны в области обороны и безопасности.