O‘zbekiston Xalqaro jurnalistlar uyiga a’zo bo‘ldi
Bu haqda davlat axborot agentligi UzA xabar berdi. Respublika manfaatlarini ushbu tashkilotda O‘zbekiston jurnalistlar uyushmasi vakillari himoya qiladi.
O‘zbekistonning Xalqaro jurnalistlar uyiga qabul qilinishi keng ko‘lamli xalqaro mediaforum doirasida amalga oshirildi. Forum “Matbuot kuchi: sivilizatsiyalararo muloqot va jurnalistlarning jahon modernizatsiyasiga ta’siri” nomi bilan o‘tkazildi.
Ushbu tadbir Xitoyning Jiangsi provinsiyasida bo‘lib o‘tdi. Unda dunyoning 60 mamlakatidan, jumladan AQSh, Germaniya, Frantsiya, Rossiya va Belarus kabi yirik media davlatlardan vakillar ishtirok etdi.
Bu a’zo bo‘lish jarayoni O‘zbekiston jurnalistikasi uchun muhim qadam hisoblanadi va xalqaro maydonda o‘z o‘rnini mustahkamlashga xizmat qiladi. Journalistik sohaning rivojlanishi va axborot almashinuvi uchun yangi imkoniyatlar ochiladi.

Узбекистан стал членом Международного союза журналистов
Об этом сообщило государственное информационное агентство UzA. Интересы республики в этой организации будут защищать представители Союза журналистов Узбекистана.
Прием Узбекистана в Международный союз журналистов был осуществлен в рамках масштабного международного медиафорума. Форум прошел под названием "Сила прессы: межцивилизационный диалог и влияние журналистов на мировую модернизацию".
Это мероприятие прошло в китайской провинции Цзянси. В нем приняли участие представители из 60 стран мира, включая такие крупные медиа-государства, как США, Германия, Франция, Россия и Беларусь.
Этот процесс вступления считается важным шагом для узбекской журналистики и служит для укрепления ее позиций на международной арене. Открываются новые возможности для развития журналистики и обмена информацией.