G‘ijduvonda taqiqlangan kofe preparatlari musodara qilindi
Davlat xavfsizlik xizmati matbuot xizmati ma’lum qilishicha, kuchli ta’sirga ega moddalarni o‘z ichiga olgan kofe-stimulyatorlar savdosi taqiqlangan. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Davlat xavfsizlik xizmati xodimlari va Bosh prokuratura departamenti boshqarmasi xodimlari bilan hamkorlikda G‘ijduvon tumanida maxsus tezkor tadbir o‘tkazildi. Tadbir davomida ilgari sudlangan, 1985 yilda tug‘ilgan fuqaroning uyi tekshirildi.
Tekshiruvda uydan vazn kamaytirishga mo‘ljallangan va kuchli ta’sir ko‘rsatadigan moddalardan iborat katta miqdordagi preparatlar topildi. Bundan tashqari, ushbu preparatlar mamlakatga kontrabanda yo‘li bilan olib kirilganligi aniqlangan.
Umuman olganda, 34 050 dona “KETO COFFEE MIX SLIM COFFEE”, 2 790 dona “SLT SLIM LUX COFFEE”, 3 000 dona “HOODIA CACTUS SLIMMING COFFEE”, 720 dona “SLIM GREEN COFFEE”, 5 280 dona “NATURE COMPLEX LK FAT BURNING”, 1 000 dona “LAO SE LONG”, 12 132 dona “FIT90 FAT BURNER”, 13 392 dona “REDUKSIN LIGHT” va 23 292 dona “TSINZISHOU PLUS” mahsulotlari musodara qilindi. Mazkur holat bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining beshinchi qismi, “Narkotik vositalar, ularning analoglari yoki psixotrop moddalar bo‘lmagan, ammo kuchli ta’sir ko‘rsatadigan moddalarga oid mahsulotlarni ishlab chiqarish, tarqatish, reklama qilish, namoyish etish yoki bunday moddalarning noqonuniy aylanmasi” bo‘yicha jinoyat ishi qo‘zg‘atildi.

В Гиждуване были конфискованы запрещенные кофейные препараты
Служба государственной безопасности сообщила, что продажа кофе-стимуляторов, содержащих сильнодействующие вещества, запрещена. Об этом сообщает Upl.uz.
Совместно с сотрудниками Главной прокуратуры в Гиждуванском районе была проведена специальная оперативная акция. В ходе мероприятия был проверен дом гражданина, ранее судимого, 1985 года рождения.
В ходе проверки в доме были найдены большие количества препаратов, предназначенных для снижения веса и содержащих сильнодействующие вещества. Кроме того, было установлено, что эти препараты были ввезены в страну контрабандным путем.
Всего было изъято 34 050 единиц “KETO COFFEE MIX SLIM COFFEE”, 2 790 единиц “SLT SLIM LUX COFFEE”, 3 000 единиц “HOODIA CACTUS SLIMMING COFFEE”, 720 единиц “SLIM GREEN COFFEE”, 5 280 единиц “NATURE COMPLEX LK FAT BURNING”, 1 000 единиц “LAO SE LONG”, 12 132 единицы “FIT90 FAT BURNER”, 13 392 единицы “REDUKSIN LIGHT” и 23 292 единицы “TSINZISHOU PLUS”. По данному факту возбуждено уголовное дело по части пятой Уголовного кодекса Республики Узбекистан, касающейся “производства, распространения, рекламы, демонстрации или незаконного оборота продукции, не являющейся наркотическими средствами, их аналогами или психотропными веществами, но содержащей сильнодействующие вещества”.
Лицу, причастному к преступлению, может быть назначено наказание в виде лишения свободы на срок от 7 до 10 лет.