Buxoro viloyati IIB Yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasi matbuot xizmati tomonidan yo‘l harakati qoidalarini buzgan shaxsga nisbatan tegishli choralar ko‘rilgani ma’lum qilindi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Ijtimoiy tarmoqlarda "Spark" avtomobilining haydovchisi M-37 avtomobil yo‘lida xavfli va takroriy harakatlarni amalga oshirayotgani aks etgan video tarqaldi. Ushbu harakatlar natijasida haydovchi bir necha marotaba avariyaviy vaziyatlar yuzaga keltirgan va boshqa yo‘l harakati ishtirokchilari hayotiga xavf solgan.
Hodisa Buxoro viloyatida sodir bo‘lgan. Mazkur holat bo‘yicha fuqaroga O‘zbekiston Respublikasi Ma’muriy javobgarlik kodeksining "Yo‘l harakati xuliganligi" moddasiga muvofiq ma’muriy bayonnoma rasmiylashtirildi.
Shuningdek, uning avtomobili jarima maydonchasiga joylashtirildi. Ushbu modda bo‘yicha jarima miqdori 25 bazaviy hisoblash miqdorini, ya’ni 9 375 000 so‘mni tashkil etadi va haydovchilik guvohnomasidan 1 yildan 2 yilgacha mahrum qilish jazosi qo‘llaniladi.

В Бухаре опасный водитель лишен прав управления автомобилем
Сообщается, что в отношении лица, нарушившего правила дорожного движения, приняты соответствующие меры со стороны пресс-службы управления безопасности дорожного движения УВД Бухарской области. Об этом сообщает Upl.uz.
В социальных сетях распространилось видео, на котором водитель автомобиля "Spark" совершает опасные и повторяющиеся маневры на автодороге М-37. В результате этих действий водитель несколько раз создал аварийные ситуации и поставил под угрозу жизнь других участников дорожного движения.
Инцидент произошел в Бухарской области. По данному факту в отношении гражданина был составлен административный протокол в соответствии со статьей "Дорожная хулиганство" Кодекса об административной ответственности Республики Узбекистан.
Кроме того, его автомобиль был помещен на штрафстоянку. Размер штрафа по данной статье составляет 25 базовых расчетных величин, то есть 9 375 000 сумов, и применяется наказание в виде лишения водительских прав на срок от 1 года до 2 лет.