19 yoshli yigit xavfli trend uchun hibsga olindi
Ijtimoiy tarmoqlarda ilgari keng tarqalgan va keng jamoatchilik e’tiborini tortgan noodatiy video paydo bo‘ldi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Unda bir o‘smir piyodalar o‘tish belgisiga o‘zi osilgandek ko‘rsatilgan. Yigit boshini orqaga egib, belgiga mahkam yopishib turgani ko‘rinadi.
Bunday harakatlar faqat ko‘p like va ko‘rishlar sonini oshirish maqsadida, ijtimoiy tarmoqlardagi shubhali trendga mos ravishda amalga oshirilgan. Tez orada yigit topilib, unga profilaktik suhbat o‘tkazildi.
Shundan so‘ng, holat sudga taqdim etildi. Natijada, ushbu videoni tayyorlagan 19 yoshli yigit qilgan ishi uchun pushaymon bo‘ldi va 15 sutka muddatga hibsga olindi.
Bu voqea yoshlarni o‘z harakatlari uchun mas’uliyatli bo‘lishga chaqirish va xavfsizlik qoidalariga rioya qilish zarurligini yana bir bor eslatadi. Ijtimoiy tarmoqlarda o‘zini va boshqalarni xavf ostiga qo‘yadigan bunday xatti-harakatlardan tiyilish muhimdir.

19-летний парень был арестован за опасный тренд
В социальных сетях появилось необычное видео, которое ранее широко распространялось и привлекло внимание общественности. Об этом сообщает Upl.uz.
На нем показан подросток, который, кажется, повис на пешеходном знаке. Парень наклонил голову назад и крепко держится за знак.
Такие действия были осуществлены только с целью увеличения количества лайков и просмотров, в соответствии с сомнительным трендом в социальных сетях. Вскоре парень был найден, и с ним провели профилактическую беседу.
После этого дело было передано в суд. В результате 19-летний парень, который подготовил это видео, раскаялся в своем поступке и был арестован на 15 суток.
Этот инцидент еще раз напоминает молодежи о необходимости быть ответственными за свои действия и соблюдать правила безопасности. Важно воздерживаться от таких поступков, которые ставят под угрозу себя и других в социальных сетях.