Samarqandda noqonuniy valyuta ayirboshlovchi ushlanmoqda
Samarkand viloyati Ichki ishlar boshqarmasi matbuot xizmatining xabar berishicha, noqonuniy xorijiy valyuta ayirboshlash bilan shug‘ullangan shaxs qo‘lga olindi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Ichki ishlar organlari xodimlari va boshqa huquqni muhofaza qiluvchi idoralar bilan hamkorlikda Samarqand shahrida maxsus tezkor tadbir o‘tkazildi. Tadbir davomida 1985 yilda tug‘ilgan bir erkak shaxs shahar do‘konlarining birida noqonuniy valyuta ayirboshlash bilan shug‘ullanayotgani aniqlanib, ushlangan.
Uning qo‘lga olinishi paytida u 2700 AQSh dollarini 32 020 000 so‘mga, shuningdek, 50 000 Rossiya rublini 8 000 000 so‘mga sotayotgan edi. Ushbu holat yuzasidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining “Noqonuniy valyuta qadriyatlarini sotib olish yoki sotish” moddasi 2-qismi bo‘yicha jinoiy ish qo‘zg‘atildi.

В Самарканде задерживают незаконного валютного обменщика
По сообщению пресс-службы Главного управления внутренних дел Самаркандской области, был задержан человек, занимающийся незаконным обменом иностранной валюты. Об этом сообщает Upl.uz.
Сотрудниками органов внутренних дел и другими правоохранительными органами в Самарканде была проведена специальная оперативная акция. В ходе мероприятия был задержан мужчина, 1985 года рождения, который занимался незаконным обменом валюты в одном из городских магазинов.
Во время его задержания он продавал 2700 долларов США за 32 020 000 сумов, а также 50 000 российских рублей за 8 000 000 сумов. По данному факту возбуждено уголовное дело по части 2 статьи "Приобретение или продажа незаконных валютных ценностей" Уголовного кодекса Республики Узбекистан.