Urganchda oziq-ovqat do‘konida yong‘in o‘chirildi
Favqulodda vaziyatlar vazirligi matbuot xizmati inson hayoti saqlab qolinganini ma’lum qildi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
2024 yil 29 iyul kuni soat taxminan 17:30da Xorazm viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasiga Urganch shahridagi “Navbahor” ko‘chasida joylashgan oziq-ovqat muassasasidan yong‘in haqida xabar kelib tushdi. Voqea joyiga 4 daqiqa ichida Favqulodda vaziyatlar xodimlari yetib borib, kuchli yong‘inni o‘chirishga kirishdilar.
Yong‘in o‘chirilar ekan, bir fuqaro omon qolgan. Soat 18:01 atrofida yong‘in to‘liq nazoratga olinib, o‘chirilgan.
Hech kim jarohat olmagan. Yong‘inning kelib chiqish sabablari va moddiy zarar miqdori tergov jarayonida aniqlanadi.
Yong‘in joylashgan bino, u yerda faoliyat yuritayotgan turli tashkilotlar va tadbirkorlik sub’ektlarining katta qismi yong‘indan saqlab qolindi.

В Ургенче в продуктовом магазине потушили пожар
Пресс-служба Министерства по чрезвычайным ситуациям сообщила, что жизнь человека была спасена. Об этом сообщает Upl.uz.
29 июля 2024 года в 17:30 примерно в Управление по чрезвычайным ситуациям Хорезмской области поступило сообщение о пожаре в продуктовом учреждении, расположенном на улице "Навбахор" в городе Ургенч. На место происшествия сотрудники чрезвычайных ситуаций прибыли через 4 минуты и приступили к тушению сильного пожара.
Во время тушения пожара один гражданин был спасен. Около 18:01 пожар был полностью взят под контроль и потушен.
Никто не пострадал. Причины возникновения пожара и размер материального ущерба будут установлены в ходе расследования.
Здание, где произошел пожар, а также большая часть различных организаций и субъектов предпринимательства, работающих там, были спасены от огня