Ahangaranda qidiruvdagi piyoda DXX tomonidan to‘xtatildi
Toshkent viloyati Ahangaran shahrida yo‘l harakati qoidalarini buzgan piyoda DXX xodimi tomonidan to‘xtatildi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, ushbu shaxs yo‘lni belgilangan joydan o‘tmay, qoidalarni buzgan. Shaxsning shaxsi maxsus xizmat plansheti orqali aniqlanganda, u 2003 yilda tug‘ilgan va qidiruvda ekani ma’lum bo‘ldi.
Ushbu fuqaro O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining “O‘g‘irlik” moddasi bo‘yicha ayblanib, jazo muddatini shartli jinoiy jazodan qochgani uchun sud tomonidan qidiruvga berilgan. Qidiruvdagi shaxs Ahangaran shahar ichki ishlar bo‘limiga olib kelindi.
Endilikda unga nisbatan jazoni kuchaytirish, hatto qamoqqa olish mumkinligi ko‘zda tutilmoqda. Masala bo‘yicha yakuniy qarorni sud chiqaradi.
Ichki ishlar organlari jamoat tartibini ta’minlash va qonun buzilishining oldini olishda davom etadi. Fuqarolardan yo‘l harakati qoidalariga qat’iy rioya qilish so‘raladi.

Пешеход, находившийся в поисках в Ахангаране, был остановлен ДХХ
В городе Ахангаран Ташкентской области пешеход, нарушивший правила дорожного движения, был остановлен сотрудником ДХХ. Об этом сообщает Upl.uz.
Как стало известно, данный человек пересекал дорогу в неположенном месте, нарушая правила. Когда личность была установлена через планшет специальной службы, выяснилось, что он родился в 2003 году и находится в розыске.
Этот гражданин обвиняется по статье "Кража" Уголовного кодекса Республики Узбекистан и был объявлен в розыск за уклонение от условного уголовного наказания. Розыскиваемый был доставлен в отдел внутренних дел города Ахангаран.
Теперь ему может быть усилено наказание, вплоть до лишения свободы. Окончательное решение по делу примет суд.
Органы внутренних дел продолжают обеспечивать общественный порядок и предотвращать правонарушения. Гражданам настоятельно рекомендуется строго соблюдать правила дорожного движения.