Kamchikda yuk mashinalari to‘qnashuvi bartaraf etildi
Favqulodda vaziyatlar vazirligi matbuot xizmati xabariga ko‘ra, yo‘l-transport hodisasi oqibatlari bartaraf etildi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Joriy yilning 30 iyul kuni soat taxminan 22:10 da Toshkent-Osh yo‘lining A-373 avtobandasida, Kamchik tog‘ o‘tkazgichi hududida yo‘l-transport hodisasi yuz berdi. ISUZU yuk avtomobilining tormoz tizimi nosozligi tufayli u IVECO yuk avtomobili bilan to‘qnashdi.
Ushbu hodisa haqida ma’lumot Kamchik maxsus qidiruv-qutqaruv bo‘linmasiga yetkazildi. Favqulodda vaziyatlar xodimlari zudlik bilan voqea joyiga yetib borib, yo‘l-transport hodisasi oqibatlarini bartaraf etishga kirishdi.
Maxsus texnika yordamida to‘qnashgan avtomobillar xavfsiz joyga olib chiqilib, yo‘l harakati uchun yo‘l ochiq qilindi. Ushbu hodisa natijasida hech kim jarohat olmadi.
Vazirlik hodisaning oldini olish va xavfsizlik choralarini yanada kuchaytirish bo‘yicha ishlarni davom ettirmoqda.

В Камчике устранено столкновение грузовиков
По сообщению пресс-службы Министерства по чрезвычайным ситуациям, последствия дорожно-транспортного происшествия устранены. Об этом сообщает Upl.uz.
30 июля текущего года в 22:10 на автодороге Ташкент-Ош, на участке перевала Камчик, произошло дорожно-транспортное происшествие. Грузовик ISUZU столкнулся с грузовиком IVECO из-за неисправности тормозной системы.
Информация о данном происшествии была передана в специальное поисково-спасательное подразделение Камчика. Сотрудники чрезвычайных ситуаций незамедлительно прибыли на место происшествия и приступили к устранению последствий дорожно-транспортного происшествия.
С помощью специальной техники столкнувшиеся автомобили были вывезены в безопасное место, и дорога была открыта для движения. В результате данного происшествия никто не пострадал.