Termizda firibgarlikda gumonlanuvchi talaba ushlangan
Surxondaryo viloyati IIB matbuot xizmati tomonidan ma’lum qilinishicha, 28 iyul kuni Termiz shahrida firibgar ushlangan. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Termiz tumani fuqarosi Angor tumani yashovchisidan 12 700 000 so‘m miqdorida, maxsus kimyoviy modda bilan ishlangan pul olgan vaqtida qo‘lga olingan. Aniqlanishicha, ushlangan shaxs Rossiya Federatsiyasi Pskov davlat universitetining 3-kurs talabasi ekan.
U mazkur fuqaroga 1000 AQSh dollari evaziga imtihonsiz universitetga qabul qilinishga yordam berishni va o‘qishni 2-kursdan boshlashni va’da qilgan. Ushbu holat bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining “Firibgarlik” moddasi asosida jinoiy ish qo‘zg‘atilgan.

В Термезе задержан студент, подозреваемый в мошенничестве
По информации пресс-службы МВД Сурхандарьинской области, 28 июля в городе Термез был задержан мошенник. Об этом сообщает Upl.uz.
Гражданин Термезского района был задержан во время получения 12 700 000 сумов от жителя района Ангор, используя специальное химическое вещество. Установлено, что задержанный является студентом 3 курса Псковского государственного университета Российской Федерации.
Он пообещал этому гражданину помочь поступить в университет без экзаменов за 1000 долларов США и начать обучение со 2 курса. По данному факту возбуждено уголовное дело по статье "Мошенничество" Уголовного кодекса Республики Узбекистан.