Yangihayotda yuk mashinasi 9 avtomobilga urildi
Toshkent shahrining Yangihayot tumanida 1 avgust kuni soat 13:30 atrofida katta yo‘l-transport hodisasi sodir bo‘ldi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Hodisa Choshtepa ko‘chasida yuz berdi va unda jami 10 ta avtomobil jabrlandi. Iveco yuk mashinasi haydovchisi boshqaruvni yo‘qotib, to‘qqizta yengil avtomobilga urildi.
Zararlangan avtomobillar qatorida Captiva, ikki dona Lacetti, Spark, Onix, Malibu-2, Cobalt, Hyundai hamda Tracker-2 bor. Baxtga qarshi, hodisa natijasida hech kim jarohat olmadi.
Hozirda ushbu holat yuzasidan barcha sharoitlarni aniqlash maqsadida dastlabki tergov harakatlari olib borilmoqda. Hodisaning sabablari va tafsilotlari o‘rganilmoqda.
Shu bilan birga, yo‘l harakati xavfsizligini ta’minlash bo‘yicha chora-tadbirlar kuchaytirilishi ko‘zda tutilgan. Fuqarolardan yo‘l qoidalariga qat’iy rioya qilishlari so‘raladi.

В Янгижарде грузовик врезался в 9 автомобилей
1 августа в 13:30 в районе Янгиабад города Ташкента произошла крупная дорожная авария. Об этом сообщает Upl.uz.
Авария произошла на улице Чоштепа, в результате которой пострадали 10 автомобилей. Водитель грузовика Iveco потерял управление и врезался в девять легковых автомобилей.
Среди поврежденных автомобилей находятся Captiva, две Lacetti, Spark, Onix, Malibu-2, Cobalt, Hyundai и Tracker-2. К счастью, в результате аварии никто не пострадал.
В настоящее время проводятся предварительные следственные действия с целью выяснения всех обстоятельств данного происшествия. Изучаются причины и детали аварии.
Также предусмотрено усиление мер по обеспечению безопасности дорожного движения. Граждан просят строго соблюдать правила дорожного движения.