Interpol qidiruvidagi jinoyatchilar O‘zbekistonga olib keldi
Qidirilayotgan jinoyatchilar O‘zbekistonga olib kelinganligi haqida Ichki ishlar vazirligi matbuot xizmati xabar berdi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Ma’lum qilinishicha, uch nafar fuqaro xalqaro qidiruvga, xususan Interpol chizig‘ida, O‘zbekiston hududida og‘ir jinoyatlarni sodir etganlikda gumon qilinib qidirilgan. O‘tkazilgan tezkor-qidiruv tadbirlari natijasida ushbu shaxslarning mamlakatni tark etib, Birlashgan Arab Amirliklarining Abu Dabi shahrida yashirinib yurganligi aniqlangan.
Ularning barchasi iqtisodiy va mulkiy jinoyatlarda ayblanmoqda. O‘zbekiston va Birlashgan Arab Amirliklari huquqni muhofaza qiluvchi organlari o‘rtasidagi hamkorlik hamda qo‘shma tadbirlar tufayli jinoyatchilar qo‘lga olingan.
Zarur hujjatlar tayyorlangach, ular O‘zbekistonga ekstraditsiya qilingan va Islom Karimov nomidagi Toshkent xalqaro aeroportiga olib kelindi. Endilikda ushbu shaxslarga nisbatan jinoiy javobgarlik qo‘zg‘atiladi.

Интерполом разыскиваемые преступники были доставлены в Узбекистан
Пресс-служба Министерства внутренних дел сообщила о том, что разыскиваемые преступники были доставлены в Узбекистан. Об этом сообщает Upl.uz.
Сообщается, что трое граждан подозреваются в совершении тяжких преступлений на территории Узбекистана и находятся в международном розыске, в частности, по линии Интерпола. В результате проведенных оперативно-розыскных мероприятий было установлено, что эти лица скрывались в городе Абу-Даби Объединенных Арабских Эмиратов, покинув страну.
Все они обвиняются в экономических и имущественных преступлениях. Благодаря сотрудничеству правоохранительных органов Узбекистана и Объединенных Арабских Эмиратов, а также совместным мероприятиям, преступники были задержаны.
После подготовки необходимых документов они были экстрадированы в Узбекистан и доставлены в международный аэропорт Ташкента имени Ислама Каримова. Теперь в отношении этих лиц будет возбуждено уголовное дело.