Maryam Tillyaeva yoshroq yigitlar bilan uchrashishni tavsiya qildi
O‘zbekiston Respublikasining birinchi prezidentining nabirasi Maryam Tillyaeva shaxsiy hayotga oid qiziqarli maslahat bilan bo‘lishdi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Ijtimoiy tarmoqlarda u qizlarga o‘zlaridan yoshroq yigitlar bilan uchrashishni tavsiya qildi. Maryamning fikricha, agar qiz o‘zini yoshroq his qilmoqchi bo‘lsa, u holda yoshroq yigit bilan munosabatda bo‘lishi kerak.
O‘zining hayotida ham u shu tamoyilga amal qiladi: Maryamga 26 yosh, uning tanlagan yigitiga esa 22 yosh. Uning bu fikri jamiyatda turlicha munosabat uyg‘otdi, chunki ko‘plab ijtimoiy stereotiplar aksini talab qiladi.
Odatda, munosabatlarda yosh farqi haqida ko‘plab bahs-munozaralar bo‘ladi. An’anaviy qarashlarga ko‘ra, erkak ayoldan katta bo‘lishi kerak, va bunday juftliklar ko‘proq qabul qilingan va normal deb hisoblanadi.
Shu sababli yosh farqi masalasi doimo ijtimoiy muhokamalarga sabab bo‘ladi. Maryam Tillyaeva esa o‘zining fikri bilan yoshlar o‘rtasida yangi munosabatlar shakllanishiga turtki berishni maqsad qilgan ko‘rinadi.

Марьям Тилляева посоветовала встречаться с молодыми парнями
Внучка первого президента Республики Узбекистан Мариям Тилляева поделилась интересным советом о личной жизни. Об этом сообщает Upl.uz.
В социальных сетях она посоветовала девушкам встречаться с парнями, которые моложе их. По мнению Мариям, если девушка хочет чувствовать себя моложе, то ей следует строить отношения с молодым человеком.
В своей жизни она также придерживается этого принципа: Мариям 26 лет, а ее избраннику 22 года. Ее мнение вызвало разные реакции в обществе, так как многие социальные стереотипы требуют обратного.
Обычно в вопросах разницы в возрасте в отношениях происходит много споров. Согласно традиционным взглядам, мужчина должен быть старше женщины, и такие пары считаются более приемлемыми и нормальными.
Поэтому вопрос разницы в возрасте всегда становится причиной социальных обсуждений. Мариям Тилляева, похоже, стремится способствовать формированию новых отношений среди молодежи своим мнением.