Hududgaz Poytaxt matbuot xizmati xabariga ko‘ra, 2025 yil 4 avgust kuni Toshkent shahar Sergeli tumanidagi Xonobod mahallasida yo‘l-transport hodisasi yuz berdi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Qishloq xo‘jaligi texnikasini tashiyotgan yuk mashinasi haydovchisi yukning o‘lchamlarini hisobga olmay, gaz quvuri bilan to‘qnashdi. Natijada quvur uzilib, o‘tib ketayotgan yo‘lovchi avtobusiga tushib ketdi.
Hozirda hodisa joyida gaz ta’minoti tashkiloti mutaxassislari ishlamoqda. Ular yo‘l-transport hodisasi oqibatlarini bartaraf etish bo‘yicha ta’mirlash ishlarini olib bormoqda.
Ushbu hodisa sababli tuman hududidagi beshta ulgurji iste’molchi tabiiy gaz ta’minotisiz qoldi. Ta’mirlash ishlari yakunlangach, gaz ta’minoti to‘liq tiklanadi.
Hududgaz Poytaxt tashkiloti aholini tabiiy gaz yetkazib berishning uzluksizligini ta’minlash uchun barcha zarur choralarni ko‘rmoqda.

В Сергелии грузовик сломал газовую трубу
По сообщению пресс-службы Hududgaz Tashkent, 4 августа 2025 года в районе Хонобод города Ташкента произошел дорожно-транспортный инцидент. Об этом сообщает Upl.uz.
Водитель грузовика, перевозившего сельскохозяйственную технику, не учел размеры груза и столкнулся с газовой трубой. В результате труба была повреждена и упала на проходивший мимо пассажирский автобус.
В настоящее время на месте происшествия работают специалисты газоснабжающей организации. Они проводят ремонтные работы по устранению последствий дорожно-транспортного происшествия.
Из-за этого инцидента пять оптовых потребителей в районе остались без поставок природного газа. После завершения ремонтных работ газоснабжение будет полностью восстановлено.
Организация Hududgaz Tashkent принимает все необходимые меры для обеспечения непрерывности поставок природного газа населению.