Andijonda erkak bolani urib janjal ko‘tarildi
Andijon viloyati IIB matbuot xizmatidan ijtimoiy tarmoqlarda tarqalgan ma’lumotlarga izoh berildi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Ijtimoiy tarmoqlarda Andijon shahrida bir erkak voyaga yetmagan bolani urgani haqida xabarlar tarqaldi. Ma’lum bo‘lishicha, ushbu voqea 2023 yil 26 iyul kuni soat taxminan 21:10 da “Z.M.Bobur” mahallasidagi A.Fitrat ko‘chasida joylashgan dorixonada sodir bo‘lgan.
1977 yilda tug‘ilgan erkak voyaga yetmagan bolaga hazil qilish niyatida bo‘lib, bu ularning o‘rtasida janjalga sabab bo‘lgan. Janjal davomida erkak bolaning qadr-qimmatini haqorat qilgan va yuziga zarba bergan.
IIB xodimlari qayd etishicha, bolaning o‘zi va uning ota-onalari hozirga qadar ichki ishlar organlariga ariza bilan murojaat qilmagan. Hozirda Andijon shahar IIB xodimlari ushbu holat bo‘yicha dastlabki tekshiruv olib bormoqda va erkakni qonuniy javobgarlikka tortish choralarini ko‘rmoqda.
Bu ish yuzasidan tergov jarayonlari davom etmoqda. Shuningdek, huquqni muhofaza qiluvchi organlar fuqarolarga qonun doirasida harakat qilish va muammolar yuzaga kelganda rasmiy tartibda murojaat qilishni tavsiya qilmoqda.

В Андижане произошел конфликт, в котором участвовал мальчик.
Пресс-служба УВД Андижанской области прокомментировала информацию, распространенную в социальных сетях. Об этом сообщает Upl.uz.
В социальных сетях появились сообщения о том, что в городе Андижан мужчина ударил несовершеннолетнего мальчика. Как стало известно, инцидент произошел 26 июля 2023 года примерно в 21:10 в аптеке, расположенной на улице А.Фитрат в микрорайоне "З.М.Бобур".
Мужчина, родившийся в 1977 году, намеревался пошутить над несовершеннолетним, что и стало причиной конфликта между ними. В ходе конфликта мужчина оскорбил достоинство мальчика и ударил его по лицу.
Сотрудники УВД отмечают, что сам мальчик и его родители до сих пор не обращались с заявлением в органы внутренних дел. В настоящее время сотрудники УВД города Андижан проводят предварительную проверку по данному факту и принимают меры для привлечения мужчины к законной ответственности.
В связи с этим делом продолжаются следственные действия. Также правоохранительные органы рекомендуют гражданам действовать в рамках закона и обращаться в официальном порядке в случае возникновения проблем.