Instagramda mashhur qo‘shiqlar yo‘qolmoqda
So‘nggi kunlarda O‘zbekistonlik Instagram foydalanuvchilari kutilmagan muammo bilan yuzlashmoqda. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Ularning akkauntlarida xorijiy va mahalliy ijrochilarning mashhur qo‘shiqlari ko‘rinmayapti. Avvalgi kabi taniqli hitlar o‘rniga endi faqat kam tanilgan san’atkorlarning musiqalari mavjud bo‘lgan cheklangan kutubxona ko‘rinmoqda.
Ushbu nosozlikning sabablari hozircha noma’lum. Meta kompaniyasi yoki mas’ul tashkilotlardan bu borada hech qanday izoh yoki rasmiy bayonot berilmagan.
Foydalanuvchilar muammoni hal qilish uchun tezkor choralar ko‘rilishini kutmoqda. Instagramdagi musiqiy kontentning cheklanishi ko‘plab foydalanuvchilar uchun noqulaylik tug‘dirmoqda va ular bu masalada ma’lumot olishni istamoqda.

Популярные песни в Instagram исчезают
В последние дни узбекские пользователи Instagram сталкиваются с неожиданной проблемой. Об этом сообщает Upl.uz.
На их аккаунтах не отображаются популярные песни зарубежных и местных исполнителей. Вместо известных хитов теперь видна лишь ограниченная библиотека с музыкой малоизвестных артистов.
Причины этого сбоя пока неизвестны. Компания Meta или ответственные организации не предоставили никаких комментариев или официальных заявлений по этому поводу.
Пользователи ожидают оперативных мер для решения проблемы. Ограничение музыкального контента в Instagram создает неудобства для многих пользователей, и они хотят получить информацию по этому вопросу.