Samarqandda uch tuman hokimi yangilandi
U ilgari viloyat hokimining qishloq va suv xo‘jaligi masalalari bo‘yicha o‘rinbosari sifatida faoliyat yuritgan. Shunkor Xudoyberdiyev Isroil Jabbarov o‘rnini egalladi, u esa boshqa lavozimga o‘tkazildi.
Tayloq tumaniga yangi hokim sifatida Behzod Rahmatullaev tayinlandi. U hokimiyatdagi tashkiliy-kadrlar guruhiga rahbarlik qilgan.
Uning oldingi o‘rinbosari Bahodir Bobonazarov xizmatidan o‘z xohishi bilan ozod etildi. Urgut tumanining hokimi lavozimiga Dilmuqod Sayidqulov tayinlandi.
U ilgari viloyat prokurorining o‘rinbosari bo‘lgan. Oldingi hokim Botir Jabbarov esa boshqa ishga o‘tdi.
Yangi hokimlarning tumanlarda ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanishni jadallashtirishi, boshqaruv samaradorligini oshirishi hamda aholining dolzarb muammolarini hal etishga ko‘maklashishi kutilmoqda. Bu o‘zgarishlar viloyatdagi barqarorlik va taraqqiyot uchun muhim ahamiyatga ega hisoblanadi.

В Самарканде обновили трех районных хокимов
На внеочередных сессиях Совета депутатов были обновлены три главы районов. На должность главы Паярикского района назначен Шункор Худойбердиев.
Ранее он работал заместителем губернатора по вопросам сельского хозяйства и водного хозяйства. Шункор Худойбердиев занял место Исроила Джаббарова, который был переведен на другую должность.
Новый глава Тайлокского района — Бехзод Рахматуллаев. Он возглавлял группу по организационно-кадровым вопросам в администрации.
Его предшественник Баходир Бобоназаров был освобожден от должности по собственному желанию. На должность главы Ургутского района назначен Дилмуқод Саидқулов.
Ранее он был заместителем прокурора области. Предыдущий глава Батир Джаббаров перешел на другую работу.
Ожидается, что новые главы районов ускорят социально-экономическое развитие, повысят эффективность управления и помогут решить актуальные проблемы населения. Эти изменения имеют важное значение для стабильности и развития области.