Bekobodda qidiruvdagi shaxs yo‘l politsiyasi tomonidan ushlangan
Toshkent viloyati IIBB YHXB matbuot xizmati xabariga ko‘ra, Bekobod tumanida qidiruvda bo‘lgan shaxs qo‘lga olindi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Yo‘l harakati xavfsizligi xodimlari tomonidan “Xavfsiz va sog‘lom mamlakat” profilaktika tadbirlari doirasida tumanda 1993 yilda tug‘ilgan piyoda to‘xtatildi. Ushbu shaxs yo‘l harakati qoidalarini buzganligi aniqlangan.
Shaxs aniqlanganda, uning qidiruvda ekani ma’lum bo‘ldi. Toshkent viloyati prokuraturasi tomonidan ushbu shaxsga nisbatan O‘zbekiston Respublikasining Jinoyat kodeksining “Soliqlar yoki majburiy to‘lovlardan qochish” moddasi bo‘yicha jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.
Ushbu jinoyat uchun eng yuqori jazo besh yilgacha ozodlikdan mahrum qilishni o‘z ichiga oladi. Qidiruvdagi fuqaro ushlangan va Bekobod tumani IIBga olib ketilgan.

В Бекабаде разыскиваемое лицо было задержано дорожной полицией
По сообщению пресс-службы ГУВД Ташкентской области, в Бекабадском районе был задержан человек, находившийся в розыске. Об этом сообщает Upl.uz.
Сотрудниками дорожной безопасности в рамках профилактических мероприятий "Безопасная и здоровая страна" был остановлен пешеход, родившийся в 1993 году. Установлено, что данный человек нарушил правила дорожного движения.
При установлении личности стало известно, что он находится в розыске. Прокуратурой Ташкентской области в отношении данного лица возбуждено уголовное дело по статье "Уклонение от уплаты налогов или обязательных платежей" Уголовного кодекса Республики Узбекистан.
За данное преступление предусмотрено максимальное наказание в виде лишения свободы на срок до пяти лет. Гражданин, находящийся в розыске, был задержан и доставлен в ГУВД Бекабада.