Toshkent shahrining Chilonzor tumanidan 112 qisqa raqamli telefon xizmatiga murojaat kelib tushdi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Mahalliy ayol o‘z barmog‘ini siqib qolgan uzukni o‘zi yecha olmagani uchun yordam so‘radi. Voqea joyiga Toshkent shahar Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi qutqaruvchilar jamoasi tezda yetib bordi.
Maxsus asboblar yordamida uzuk ehtiyotkorlik bilan olib tashlandi, ayolga hech qanday zarar yetkazilmadi. Favqulodda vaziyatlar xodimlari har doim turli vaziyatlarda, jiddiy hodisalarni bartaraf etishdan tortib, oddiy aholiga yordam berishga qadar tayyor turadilar.
Bunday voqealar qutqaruvchilarning malakasi va tezkor harakatlari og‘ir oqibatlarning oldini olishda va har qanday murakkab holatda qo‘llab-quvvatlashda muhim ahamiyatga ega ekanligini eslatadi. Shahar aholisi xavfsizligi uchun Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi doimiy ravishda xizmat ko‘rsatishga tayyor.

В Чилонзоре спасатели помогли снять кольцо
В службу коротких номеров 112 поступил звонок из Чилонзорского района города Ташкента. Об этом сообщает Upl.uz.
Местная женщина попросила о помощи, так как не смогла самостоятельно снять кольцо, застрявшее на её пальце. На место происшествия быстро прибыла команда спасателей Управления по чрезвычайным ситуациям города Ташкента.
С помощью специальных инструментов кольцо было осторожно снято, женщине не был причинён никакой вред. Сотрудники чрезвычайных ситуаций всегда готовы помочь в различных ситуациях, начиная от ликвидации серьёзных происшествий и заканчивая помощью обычным гражданам.
Такие события напоминают о важности квалификации спасателей и их оперативных действий в предотвращении тяжёлых последствий и поддержке в любых сложных ситуациях. Управление по чрезвычайным ситуациям постоянно готово к оказанию услуг для безопасности населения города.