Toshkentda chipta nazorati kuchaytirildi
Toshkent shahrida shahar jamoat transportida chipta olmasdan yurishga qarshi kuchaytirilgan tekshiruvlar davom etmoqda. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Transport sohasidagi nazorat inspeksiyasi va Jamoat transportini monitoring va nazorat qilish davlat muassasasi hamkorlikda qonunbuzarliklarni aniqlash maqsadida reydlar o‘tkazmoqda. Joriy yil boshidan buyon chipta to‘lamay transportdan foydalangan 4090 nafar shaxsga nisbatan ma’muriy choralar qo‘llandi.
Mas’ul tashkilotlar ta’kidlaydiki, har bir sotib olingan chipta shahar transport tizimini rivojlantirish va yaxshilashga qo‘shilgan hissadir. Shu sababli, oldini olishga qaratilgan reydlar davom ettirilmoqda.
Ushbu chora-tadbirlar aholining qonuniy foydalanuvchilar manfaatlarini himoya qilish va jamoat transportining samaradorligini oshirishga qaratilgan. Shahar hokimiyati va tegishli tashkilotlar jamoatchilikni qonunlarga rioya qilishga chaqiradi.
Transport tizimidagi intizom va tartibni ta’minlash uchun bunday tekshiruvlar muntazam ravishda olib boriladi.

В Ташкенте усилился контроль за билетами
В городе Ташкент продолжаются усиленные проверки против проезда без билета в городском общественном транспорте. Об этом сообщает Upl.uz.
Инспекция по контролю в транспортной сфере и Государственное учреждение по мониторингу и контролю общественного транспорта совместно проводят рейды с целью выявления правонарушений. С начала текущего года к 4090 лицам, использовавшим транспорт без оплаты, были применены административные меры.
Ответственные организации подчеркивают, что каждый купленный билет является вкладом в развитие и улучшение городской транспортной системы. Поэтому рейды, направленные на предотвращение правонарушений, продолжаются.
Эти мероприятия направлены на защиту интересов законопослушных пользователей и повышение эффективности общественного транспорта. Городская администрация и соответствующие организации призывают общественность соблюдать законы.
Для обеспечения дисциплины и порядка в транспортной системе такие проверки будут проводиться регулярно.