Mirabadda quruq o't yong‘ini tez bartaraf etildi
Bugun, 6 avgust kuni soat 15:15 da Toshkent shahar Favqulodda vaziyatlar boshqarmasiga Mirabad tumani, Eski Otchopar ko‘chasida quruq o't o‘chishi haqida xabar kelib tushdi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Yong‘in-qutqaruv brigadalari soat 15:21 da voqea joyiga yetib bordi va yong‘inni tezkorlik bilan soat 15:32 da bartaraf etdi. Hodisa natijasida hech kim jarohat olgani yoki zarar ko‘rganligi haqida ma’lumot yo‘q.
Yong‘in sabablarini aniqlash va kelgusida bunday holatlarning oldini olish bo‘yicha chora-tadbirlar ko‘rilmoqda. Fuqarolarni ehtiyotkorlikka chaqirib, quruq o'tlarni yoqishdan saqlanishlari so‘raladi.

На мирабаде быстро ликвидировали сухое травяное пламя
Сегодня, 6 августа, в 15:15 в Управление по чрезвычайным ситуациям города Ташкента поступило сообщение о пожаре сухой травы на улице Эски Отчопар в районе Миробад. Об этом сообщает Upl.uz.
Пожарно-спасательные бригады прибыли на место происшествия в 15:21 и оперативно ликвидировали пожар в 15:32. По информации, никто не пострадал и не понес ущерба.
Предпринимаются меры по установлению причин пожара и предотвращению подобных случаев в будущем. Граждан призывают к осторожности и просят воздерживаться от сжигания сухой травы.