Noqonuniy dori sotgan ikki shaxs qo‘lga olindi
Bosh prokuratura huzuridagi Departament matbuot xizmati tomonidan kuchli ta’sir qiluvchi dori vositalarining noqonuniy aylanmasi fosh etilgani haqida xabar berildi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Urganch tuman bo‘limi xodimlari, Milliy xavfsizlik xizmati va ichki ishlar bo‘limi vakillari bilan hamkorlikda maxsus operativ tadbir o‘tkazdi. Tadbir davomida xususiy korxona dorixonasining sotuvchisi ushlangan.
U fuqaro uchun shifokor retseptisiz 44 dona “Omnadren 250” kuchli ta’sir qiluvchi dori vositasini 2,4 million so‘mga sotgan. Shuningdek, Qashqadaryo viloyati Qamashi tumanida 50 dona “Omnadren” dori vositasini 2,5 million so‘mga sotgan shaxs ham qo‘lga olindi.
Ikkala holatda ham jinoyat ishlari qo‘zg‘atilib, hozirda tergov harakatlari olib borilmoqda. Ushbu holatlar kuchli ta’sir qiluvchi dori vositalarining noqonuniy sotilishi va tarqalishiga qarshi chora-tadbirlarning muhimligini ko‘rsatadi.

Два человека, продававшие наркотики, были задержаны
Пресс-служба Департамента при Генеральной прокуратуре сообщила о раскрытии незаконного оборота сильнодействующих наркотических средств. Об этом сообщает Upl.uz.
Сотрудники Ургенчского районного отдела совместно с представителями Национальной службы безопасности и отдела внутренних дел провели специальное оперативное мероприятие. В ходе мероприятия был задержан продавец аптеки частного предприятия.
Он продал гражданину 44 штуки сильнодействующего препарата "Омнадрен 250" без рецепта врача за 2,4 миллиона сумов. Также был задержан человек, который продал 50 штук препарата "Омнадрен" в Кашкадарьинской области, районе Камаши, за 2,5 миллиона сумов.
По обоим случаям возбуждены уголовные дела, в настоящее время проводятся следственные действия. Эти случаи подчеркивают важность мер против незаконной продажи и распространения сильнодействующих наркотических средств.