Samarqandda geolog direktor pora bilan ushlangan
Davlat xavfsizlik xizmati matbuot xizmati tomonidan ma’lum qilinishicha, Samarqand shahrida joylashgan geologik xizmatlar ko‘rsatadigan xususiy korxona direktori ushlangan. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Xodimlar tomonidan o‘tkazilgan maxsus operativ tadbir davomida gumonlanuvchi 10 ming AQSh dollarini olgan paytda qo‘lga olindi. Aniqlanishicha, u fuqaro bilan ishonchli munosabat o‘rnatib, Samarqand va Jizzax viloyatlaridagi oltin konlari xaritasi hamda suratlarini taqdim etishni va’da qilgan.
Gumonlanuvchi xaritaning maxfiy ekanligini ta’kidlab, undan 25 ming dollar so‘ragan. Tegishli organlarning xulosasiga ko‘ra, sotilmoqchi bo‘lgan xarita hech qanday qiymatga ega emas va maxfiy hisoblanmaydi.

В Самарканде геолог-директор был задержан с взяткой
По сообщению пресс-службы Государственного комитета безопасности, в городе Самарканд задержан директор частного предприятия, предоставляющего геологические услуги. Об этом сообщает Upl.uz.
Во время специальной оперативной мероприятия, проведенной сотрудниками, подозреваемый был задержан в момент получения 10 тысяч долларов США. Установлено, что он установил доверительные отношения с гражданином и пообещал предоставить карту и фотографии золотых месторождений в Самаркандской и Джизакской областях.
Подозреваемый, подчеркивая, что карта является секретной, запросил за нее 25 тысяч долларов. По заключению соответствующих органов, карта, которую планировалось продать, не имеет никакой ценности и не является секретной.