Elektr inspektorlariga yangi planshet va badi-kameralar berildi
Xabarga ko‘ra, elektr ta’minoti tashkilotlari inspektorlariga maxsus badi-kameralar va planshetlar taqdim etiladi. Ushbu qurilmalar yagona hisobot tizimiga, "E-dalolatnoma" platformasiga ulangan bo‘ladi.
Hozirda “Energosavdo” AJga qarashli “Hududiy elektr tarmoqlari”ning Samarqand filiali uchun 158 planshet tarqatilgan. Shuningdek, Samarqand shahrida va viloyatida iste’molchilar bilan bevosita ishlaydigan inspektorlarga 54 ta badi-kamera berilgan.
Ushbu yangiliklar orqali elektr ta’minoti tashkilotlari va iste’molchilar o‘rtasidagi munosabatlarda oshkoralik ta’minlanadi hamda korrupsiya holatlari oldi olinadi. Endilikda barcha hujjatlar maxsus elektron tizimda saqlanib, nazorat ostida bo‘ladi, bu esa qog‘oz hujjatlardan farq qiladi.

Электрическим инспекторам выдали новые планшеты и экшн-камеры
Согласно сообщению, инспекторам организаций электроснабжения будут предоставлены специальные видеокамеры и планшеты. Эти устройства будут подключены к единой системе отчетности, платформе "E-доклад".
В настоящее время 158 планшетов распределены для филиала "Региональные электрические сети" АО "Энергосбыт" в Самарканде. Также 54 видеокамеры были выданы инспекторам, работающим непосредственно с потребителями в городе Самарканде и области.
Эти новшества обеспечат прозрачность в отношениях между организациями электроснабжения и потребителями, а также помогут предотвратить случаи коррупции. Теперь все документы будут храниться в специальной электронной системе и находиться под контролем, что отличает их от бумажных документов.