Jennifer Lopez konserti uchun Chilonzorda yo‘l yopiladi
Bugun, 7 avgust kuni soat 19:00 da Chilonzor tumanidagi «Bunyodkor» stadionida jahon yulduzi Jennifer Lopezning konserti bo‘lib o‘tadi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Ushbu tadbir munosabati bilan soat 12:00 dan 23:00 gacha bir qator ko‘chalarda avtomobil harakati to‘liq cheklab qo‘yiladi. Cheklov quyidagi ko‘chalarga taalluqlidir: Chapanata ko‘chasi — Katartal ko‘chasi chorrahasi bilan Chilonzor ko‘chasining kesishgan joyigacha; Chilonzor ko‘chasi — Chapanata ko‘chasidan Boshlanib, Malaya koltsevaya ko‘chasi bilan kesishgan joyigacha; shuningdek, Bunyodkor ko‘chasining kichik yo‘li — Malaya koltsevaya ko‘chasidan Chapanata ko‘chasigacha bo‘lgan qismi.
Haydovchilarga oldindan yo‘l haritasini rejalashtirish va aylanma yo‘llardan foydalanish tavsiya etiladi. Tashkilotchilar vaqtinchalik noqulayliklar uchun uzr so‘raydi va barcha fuqarolardan tushunish bilan qarashlarini so‘raydi.

Для концерта Дженнифер Лопес в Чилонзаре закроют дорогу
Сегодня, 7 августа, в 19:00 на стадионе «Бунёдкор» в Чилонзоре пройдет концерт мировой звезды Дженнифер Лопес. Об этом сообщает Upl.uz.
В связи с этим мероприятием с 12:00 до 23:00 будет полностью ограничено движение на ряде улиц. Ограничения касаются следующих улиц: улица Чапаната — до пересечения с улицей Чилонзор на перекрестке с улицей Катартал; улица Чилонзор — от улицы Чапаната до пересечения с улицей Малая кольцевая; а также небольшой проезд улицы Бунёдкор — от улицы Малая кольцевая до улицы Чапаната.
Водителям рекомендуется заранее спланировать маршрут и использовать объездные пути. Организаторы приносят извинения за временные неудобства и просят всех граждан отнестись с пониманием.