Toshkent viloyatida qidiruvdagi shaxs ushlangan
Toshkent viloyati IIBB Yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasi matbuot xizmati xabariga ko‘ra, qidiruvda bo‘lgan shaxs ushlangan. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Toshkent viloyatida Yo‘l harakati xavfsizligi inspektorlari tomonidan 1992 yilda tug‘ilgan fuqaro tungi paytda yo‘llarda maqsadsiz harakatlanayotgani aniqlanib, to‘xtatildi. Shaxsning shaxsiyati tekshirildi va uning tergov organlaridan yashirinib, qidiruvga berilgani ma’lum bo‘ldi.
Ushbu shaxsga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 168-moddasi 4-qismi — firibgarlik bo‘yicha jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan bo‘lib, unga nisbatan 10 yilgacha ozodlikdan mahrum qilish jazosi belgilanishi mumkin. Ushbu holat yuzasidan zarur hujjatlar rasmiylashtirildi.

В Ташкентской области задержан разыскиваемый человек
По сообщению пресс-службы управления безопасности дорожного движения ГУВД Ташкентской области, было задержано разыскиваемое лицо. Об этом сообщает Upl.uz.
В Ташкентской области инспекторами безопасности дорожного движения был задержан гражданин, 1992 года рождения, который в ночное время передвигался по дорогам без цели. Личность была установлена, и стало известно, что он скрывался от следственных органов и был объявлен в розыск.
В отношении данного лица возбуждено уголовное дело по статье 168, часть 4 Уголовного кодекса Республики Узбекистан — мошенничество, за которое может быть назначено наказание в виде лишения свободы на срок до 10 лет. По данному случаю были оформлены необходимые документы.
Разыскиваемое лицо было задержано и доставлено в территориальный отдел внутренних дел. В ближайшее время в отношении него будет возобновлен следственный процесс.