Andijonda ikki besh yoshli qiz o‘g‘irlandi, aybdor qamoqda
Andijon viloyatining Andijon tumanida ikki besh yoshli qizning o‘g‘irlanishi va ularning oltin taqinchoqlarining o‘g‘irlanishi bo‘yicha sud jarayoni yakunlandi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Sud tomonidan aybdor deb topilgan shaxs besh yil muddatga ozodlikdan mahrum etildi. Sud ishiga ko‘ra, hodisa 29 aprel kuni Ayrilish qishlog‘ida sodir bo‘lgan.
Ayblanuvchi bolalarga muzqaymoq taklif qilib, ularni velosipedda uylaridan bir necha kilometr uzoqlikka olib ketgan. Keyin u qizlarni «quloqlarida o‘rgimchak bor» degan yolg‘on hikoya bilan qo‘rqitib, umumiy qiymati ikki million so‘mdan ortiq bo‘lgan oltin sirg‘alarni olib qo‘ygan.
Sud jarayonida ayblanuvchi qilgan ishidan pushaymonligini bildirdi. U shunday dedi: «Agar mening qizimga shunday narsa yuz bersa, men buni hech qachon kechirmas edim.
Men bu qizlarning ota-onalari qanday holatda ekanini tushunaman. O‘zim nima qilayotganimni anglamaganman.
Menga juda uyat.» Ayblanuvchi O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 169-moddasi (o‘g‘rilik) bo‘yicha aybdor deb topilib, besh yilga qamoq jazosiga hukm qilindi.

В Андижане похитили двух пятилетних девочек, виновный под стражей
В Андижанской области, в Андижанском районе, завершился судебный процесс по делу о похищении двух пятилетних девочек и краже их золотых украшений. Об этом сообщает Upl.uz.
Лицо, признанное виновным судом, было приговорено к пяти годам лишения свободы. Согласно делу, инцидент произошел 29 апреля в селе Айрилиш.
Обвиняемый предложил детям мороженое и увез их на велосипеде на несколько километров от их домов. Затем он запугал девочек ложной историей о том, что у них «в ушах паук», и забрал золотые серьги общей стоимостью более двух миллионов сумов.
В ходе судебного процесса обвиняемый выразил сожаление о содеянном. Он сказал: «Если бы с моей дочерью произошло что-то подобное, я бы никогда этого не простил.
Я понимаю, в каком состоянии находятся родители этих девочек. Я не осознавал, что делаю.
Мне очень стыдно.»
Обвиняемый был признан виновным по статье 169 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (кража) и приговорен к пяти годам тюремного заключения.