Sherzod Odilov qizni cho‘kishdan qutqardi
Farg‘ona viloyatida Ichki ishlar boshqarmasi Qo‘riqlash bo‘limi xodimi, kichik serjant Sherzod Odilov jasorat ko‘rsatib, cho‘kib ketayotgan qiz hayotini qutqardi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Hodisa 6 avgust kuni soat 13:00 larda Rishton tumanidagi Zodiyon qishlog‘i hududida sodir bo‘ldi. Bu haqda Farg‘ona viloyati IIB matbuot xizmati ma’lum qildi.
Katta Farg‘ona kanalining suvida o‘z kuchi bilan chiqib keta olmayotgan insonni ko‘rib, Sherzod Odilov darhol yordamga shoshildi. U qizni suvdan chiqarib olib, unga birinchi tibbiy yordam ko‘rsatdi.
Uning tezkor va jasoratli harakatlari tufayli jiddiy falokatning oldi olindi. Keyinchalik aniqlanishicha, jabrlanuvchi 2004 yilda tug‘ilgan ayol bo‘lib, ehtiyotsizlik oqibatida kanalga tushib ketgan.
Hozirda u tuman tibbiyot muassasasida shifokorlar nazorati ostida bo‘lib, hayotiga xavf yo‘q. Bu voqea hamkasblar va fuqarolar uchun jasorat va mas’uliyat namunasi bo‘lib xizmat qilmoqda.

Шерзод Одилов девушку от утопления спас.
В Ферганской области сотрудник отдела охраны Главного управления внутренних дел, младший сержант Шерзод Одилаев проявил мужество и спас жизнь тонущей девушке. Об этом сообщает Upl.uz.
Инцидент произошел 6 августа в 13:00 в районе села Зодийон Риштанского района. Об этом сообщила пресс-служба УВД Ферганской области.
Увидев человека, который не может выбраться из воды большого Ферганского канала, Шерзод Одилаев немедленно поспешил на помощь. Он вытащил девушку из воды и оказал ей первую медицинскую помощь.
Благодаря его быстрой и смелой реакции удалось предотвратить серьезную катастрофу. Позже выяснилось, что пострадавшая — женщина 2004 года рождения, которая упала в канал из-за неосторожности.
В настоящее время она находится под наблюдением врачей в районном медицинском учреждении, ее жизни ничего не угрожает. Этот случай служит примером мужества и ответственности для коллег и граждан.