Mirabadda to‘rtta avtomobil ishtirokida avariya yuz berdi
2024 yil 6 avgust kuni Toshkent shahrining Mirabad tumanidagi Nukus ko‘chasida to‘rtta avtomobil ishtirokida katta yo‘l-transport hodisasi sodir bo‘ldi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Bu haqda Toshkent shahar Ichki ishlar bosh boshqarmasining Yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasi matbuot xizmati ma’lum qildi. Avtomobillar orasida Cobalt, Malibu, Labo va BYD markalaridagi transport vositalari ishtirok etdi.
Baxtga qarshi, ushbu avariyada hech kim jarohat olmadi. Hozirda poytaxt Ichki ishlar bosh boshqarmasi xodimlari hodisaning barcha sabablari va shart-sharoitlarini o‘rganmoqda.
Bu tadbirning to‘liq tahlili va kelgusida shu kabi holatlarning oldini olish bo‘yicha chora-tadbirlar ko‘rilishi rejalashtirilgan. Yo‘l harakati xavfsizligini ta’minlash va fuqarolarning hayotini himoya qilish maqsadida mutasaddi tashkilotlar faoliyatini yanada takomillashtirish davom etmoqda.

На Миробаде произошла авария с участием четырех автомобилей
6 августа 2024 года на улице Нукус в районе Миробад города Ташкента произошло крупное дорожно-транспортное происшествие с участием четырех автомобилей. Об этом сообщает Upl.uz.
Об этом сообщила пресс-служба Управления безопасности дорожного движения Главного управления внутренних дел города Ташкента. В числе автомобилей были транспортные средства марок Cobalt, Malibu, Labo и BYD.
К счастью, в результате этого ДТП никто не пострадал. В настоящее время сотрудники Главного управления внутренних дел столицы изучают все причины и обстоятельства происшествия.
Запланирован полный анализ данного инцидента и меры по предотвращению подобных случаев в будущем. Продолжается работа по совершенствованию деятельности ответственных организаций с целью обеспечения безопасности дорожного движения и защиты жизни граждан.