Migratsiya agentligi matbuot xizmati tomonidan rasmiy bayonot e’lon qilindi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Ijtimoiy tarmoqlarda Adworld Group MChJ kompaniyasining turli xorijiy davlatlarda, jumladan, Черногория, Serbiya, Angliya, Litva, Norvegiya, Oman va Yaponiya kabi mamlakatlarda ish topish xizmatlari reklamalari tarqaldi. Ushbu reklamalar yirik obunachilarga ega bo‘lgan blogerlar tomonidan targ‘ib qilindi.
Biroq, tarqatilgan ma’lumotlar haqiqatga to‘g‘ri kelmaydi, chunki mazkur kompaniyaning ushbu faoliyat turi uchun litsenziyasi yo‘q. Agentlik vakillari blogerlar va ommaviy axborot vositalarini jamoatchilik oldida mas’uliyatli bo‘lishga va “Reklama to‘g‘risida”gi qonunni buzmaslikka chaqirmoqda.
Shuningdek, mehnat migratsiyasini amalga oshirish uchun faqat tegishli litsenziyaga ega tashkilotlarga murojaat qilish zarurligi ta’kidlandi. Ularning ro‘yxatini Migratsiya agentligining rasmiy saytida ko‘rish mumkin.
Shuningdek, shaxsiy bandlik agentliklari bilan shartnoma tuzishda har bir bandni diqqat bilan o‘rganish muhimdir, chunki bu firibgarlik yoki inson savdosiga duchor bo‘lishning oldini oladi. Fuqarolar o‘z huquqlarini himoya qilishlari va faqat qonuniy xizmatlardan foydalanishlari lozim.

Adworld Group распространяет услуги без лицензии
В социальных сетях распространилась реклама услуг по трудоустройству компании Adworld Group LLC в различных иностранных государствах, включая Черногорию, Сербию, Англию, Литву, Норвегию, Оман и Японию. Эти рекламы продвигались блогерами с большим количеством подписчиков.
Однако распространенные данные не соответствуют действительности, так как у данной компании нет лицензии на этот вид деятельности. Представители агентства призывают блогеров и средства массовой информации быть ответственными перед обществом и не нарушать закон "О рекламе".
Также было подчеркнуто, что для осуществления трудовой миграции необходимо обращаться только в организации, имеющие соответствующую лицензию. Их список можно увидеть на официальном сайте миграционного агентства.
Кроме того, важно внимательно изучать каждый пункт при заключении договора с частными агентствами занятости, так как это поможет избежать мошенничества или торговли людьми. Граждане должны защищать свои права и пользоваться только законными услугами.