Sirdaryoda suvga cho‘kayotgan erkak qutqarildi
Favqulodda vaziyatlar vazirligi matbuot xizmati xabariga ko‘ra, Sirdaryo viloyatida suvga cho‘kib ketayotgan fuqaro qutqarildi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
7 avgust kuni soat taxminan 19:32 da “112” tizimi orqali “Dustlik” kanalida cho‘kayotgan erkak haqida xabar kelib tushdi. Bu haqda G‘uliston shahridagi “Obod-yurt” va “Buston” mahallalari oralig‘ida yo‘ldan o‘tib ketayotgan fuqaro xabar bergan.
Uch daqiqa ichida Favqulodda vaziyatlar vazirligi xodimlari, shu jumladan suv osti qutqaruvchilari voqea joyiga yetib bordi. Ularning tezkor harakati natijasida erkak omon qolgan.
Hodisa oqibatida hech kim jarohat olmadi. Qutqarilgan fuqaro tibbiy ko‘rikdan o‘tishi uchun tez yordam xodimlariga topshirildi.

На Сырдарье спасли мужчину, который тонул в воде
По сообщению пресс-службы Министерства по чрезвычайным ситуациям, в Сырдарьинской области был спасён гражданин, тонущий в воде. Об этом сообщает Upl.uz.
7 августа в 19:32 по местному времени поступило сообщение о мужчине, тонущем в канале «Дустлик», через систему «112». Об этом сообщил проходивший мимо гражданин между махаллями «Обод-юрта» и «Бустон» в городе Гулистан.
В течение трёх минут сотрудники Министерства по чрезвычайным ситуациям, включая водолазов, прибыли на место происшествия. Благодаря их оперативным действиям мужчина был спасён.
В результате происшествия никто не пострадал. Спасённый гражданин был передан сотрудникам скорой помощи для медицинского осмотра.