Farg‘ona viloyatida ichki ishlar xodimi katta Farg‘ona kanaliga tushib ketgan bir qizni qutqarishga muvaffaq bo‘ldi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Bu haqda viloyat ichki ishlar boshqarmasi matbuot xizmati ma’lum qildi. Hodisa 2025 yil 6 avgust kuni sodir bo‘lgan.
Navbahor mahallasida yashovchi Kodirov ismli fuqaro 102 raqamiga qo‘ng‘iroq qilib, Qushtepa tumanidagi Xujakishlok mahallasidan oqib o‘tuvchi kanalda bir qiz cho‘kib ketayotganini xabar qilgan. Shundan so‘ng, tuman ichki ishlar bo‘limi profilaktika inspektori kapitan Odiljon Ahmadov voqea joyiga darhol yetib bordi.
Kapitan Ahmadov va hodisaga guvoh bo‘lgan shaxs birgalikda 17 yoshli qizni suvdan chiqarib oldi. Qizga birinchi tibbiy yordam ko‘rsatildi va tez tibbiy yordam xodimlariga topshirildi.
Hozirda qiz shifoxonaga yotqizilgan bo‘lib, uning hayoti xavf ostida emas. Ushbu holat ichki ishlar organlari xodimlarining tezkor va malakali harakatlari natijasida inson hayotini saqlab qolish mumkinligini yana bir bor isbotladi.

Сотрудник внутренних дел спас девушку из канала
В Ферганской области сотрудник внутренних дел смог спасти девушку, упавшую в большой Ферганский канал. Об этом сообщает Upl.uz.
Об этом сообщила пресс-служба управления внутренних дел области. Инцидент произошел 6 августа 2025 года.
Гражданин по имени Кодиров, проживающий в махалле Навбахор, позвонил по номеру 102 и сообщил, что в канале, протекающем через махаллу Хужакишлок в районе Куштепа, тонет девушка. После этого инспектор профилактики районного отдела внутренних дел капитан Одилжон Ахмадов немедленно прибыл на место происшествия.
Капитан Ахмадов и свидетель происшествия совместно вытащили 17-летнюю девушку из воды. Ей была оказана первая медицинская помощь и передана сотрудникам скорой помощи.
В настоящее время девушка госпитализирована, ее жизнь вне опасности. Этот случай еще раз доказал, что благодаря оперативным и квалифицированным действиям сотрудников органов внутренних дел можно сохранить человеческую жизнь.