7 avgust kuni Toshkentdagi “Bunyodkor” stadionida o‘tkazilgan Jennifer Lopes konserti stadion maydoniga salbiy ta’sir ko‘rsatdi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
“Championat.asia” nashrining xabar berishicha, futbol maydoni jiddiy zararga uchragan. Mutaxassislarning fikriga ko‘ra, bunday tadbirlardan so‘ng maydonni avvalgi holatga keltirish odatda 6-8 hafta vaqt oladi.
Tez orada stadionda maydonni yangilash ishlari boshlanadi. Bu holat Jennifer Lopesning yirik konsertlari sport maydonlariga salbiy ta’sir ko‘rsatishi bo‘yicha birinchi holat emas.
Oldinroq Yerevanda ham shunday vaziyat yuzaga kelgan edi. U yerda konsertdan so‘ng Respublika stadionining maydoni futbol o‘yinlari uchun yaroqsiz holga kelgandi.
Endi e’tibor Qozog‘istonning Olmaota shahriga qaratilgan. 10 avgust kuni u yerda ham Jennifer Lopesning konserti o‘tkaziladi.
Qozog‘iston markaziy stadionining maydoni konsertdan keyin zararsiz qoladimi yoki yo‘qmi, vaqt ko‘rsatadi. Ushbu voqea sport infratuzilmasining yirik tadbirlar ta’siriga chidamliligini qayta ko‘rsatmoqda.

Концерт Дженнифер Лопес повредил стадионное поле
7 августа на стадионе «Бунёдкор» в Ташкенте прошел концерт Дженнифер Лопес, который негативно сказался на поле стадиона. Об этом сообщает Upl.uz.
По информации издания «Championat.asia», футбольное поле получило серьезные повреждения. По мнению специалистов, восстановление поля после таких мероприятий обычно занимает 6-8 недель.
Вскоре на стадионе начнутся работы по обновлению поля. Этот случай не является первым, когда крупные концерты Дженнифер Лопес негативно влияют на спортивные площадки.
Ранее аналогичная ситуация произошла в Ереване. Там после концерта поле стадиона Республики стало непригодным для футбольных матчей.
Теперь внимание обращено на Алматы, Казахстан. 10 августа там также пройдет концерт Дженнифер Лопес.
Останется ли поле центрального стадиона Казахстана неповрежденным после концерта, покажет время. Этот инцидент вновь демонстрирует устойчивость спортивной инфраструктуры к влиянию крупных мероприятий.