Almalyqda noqonuniy tamaki savdosi to‘xtatildi
Bosh prokuratura huzuridagi Departament matbuot xizmati tomonidan noqonuniy tamaki mahsulotlari savdosi to‘xtatilgani haqida ma’lum qilindi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Almalyk shahar bo‘yicha Bosh prokuratura huzuridagi Departament xodimlari va ichki ishlar organlari xodimlari hamkorligida maxsus tezkor tadbir o‘tkazildi. Tadbir davomida tamaki mahsulotlari savdosi bilan shug‘ullanuvchi “S.S.” MChJ xodimi ushlangan.
U noqonuniy ravishda 665 quti xorijiy tamaki mahsulotlarini sotayotgan vaqtida qo‘lga olindi. Ushbu mahsulotlarga tegishli hujjatlar mavjud emas edi.
Savdodan u jami 43 million so‘m daromad olgan. Mazkur holat bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining “Etanol spirtini, alkogol va tamaki mahsulotlarini noqonuniy aylanmasi yoki ishlab chiqarilishi” moddasi bo‘yicha jinoyat ishi qo‘zg‘atildi.

В Алмалыке была остановлена незаконная торговля табаком
Пресс-служба Департамента при Генеральной прокуратуре сообщила о прекращении незаконной продажи табачной продукции. Об этом сообщает Upl.uz.
Сотрудниками Департамента при Генеральной прокуратуре и сотрудниками органов внутренних дел в Алмалыке была проведена специальная оперативная мероприятие. В ходе мероприятия был задержан сотрудник ООО «С.С.», занимающийся продажей табачной продукции.
Он был задержан во время незаконной продажи 665 коробок иностранной табачной продукции. У этих товаров не было соответствующих документов.
С продаж он получил в общей сложности 43 миллиона сумов дохода. По данному факту возбуждено уголовное дело по статье Уголовного кодекса Республики Узбекистан «Незаконный оборот или производство этилового спирта, алкоголя и табачных изделий».