Qashqadaryoda ayolga zo‘rlik qilindi, ish ochildi
Qashqadaryo viloyati Ichki ishlar boshqarmasi matbuot xizmati ijtimoiy tarmoqlarda keng tarqalgan videorolik yuzasidan rasmiy izoh berdi va zo‘rlik bilan urilganlik holatini tasdiqladi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Hodisa 2025 yil 24 iyul kuni soat taxminan 22:30 atrofida sodir bo‘ldi. 102 raqamiga bir ayol tomonidan o‘zining kaltaklangani haqida xabar kelib tushdi.
O‘tkazilgan tergov natijasida jabrlanuvchi erkak bilan rasmiy nikohsiz yashab kelgan ayol bo‘lib, u erkakning onasining uyiga kelganida, uning rasmiy xotini va qarindoshlari tomonidan hujumga uchragani aniqlangan. Ayolga nisbatan zo‘rlik ko‘rsatilib, uni yirtib tashlagan va ko‘chada qoldirganlar.
Hodisa yuzasidan tekshiruv o‘tkazildi va jabrlanuvchi shifokor-tibbiy ekspertizaga yuborildi, jarohatlarning og‘irligi aniqlanmoqda. Ushbu holat bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 277-moddasi 1-qismi ("Xuliganlik") bo‘yicha jinoyat ishi qo‘zg‘atildi.

В Кашкадарье женщине было оказано насилие, дело возбуждено
Пресс-служба Управления внутренних дел Кашкадарьинской области официально прокомментировала видеоролик, который широко распространился в социальных сетях, и подтвердила факт насильственного избиения. Об этом сообщает Upl.uz.
Инцидент произошел 24 июля 2025 года примерно в 22:30. На номер 102 поступил звонок от женщины, которая сообщила о том, что ее избили.
В ходе проведенного расследования выяснилось, что пострадавшая — женщина, которая жила с мужчиной без официального брака, и когда она пришла к дому матери мужчины, на нее напали его официальная жена и родственники. Женщине было оказано насилие, ее разорвали на улице и оставили.
По данному инциденту проводится проверка, пострадавшая направлена на медицинскую экспертизу, устанавливается степень тяжести травм. По данному факту возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 277 Уголовного кодекса Республики Узбекистан ("Хулиганство").