Toshkentda ko‘chadagi itlar aholini qo‘rqitmoqda
Ijtimoiy tarmoqlarda Toshkent aholisi ko‘proq ko‘chada yuradigan itlardan shikoyat qilmoqda. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Ular kechqurun xavfsiz uylaridan chiqishga imkon bermayapti. Shahar turli hududlarida itlar guruh bo‘lib yurib, aholini qo‘rqitmoqda.
Yunusobod tumanida yashovchi bir fuqaro aytishicha, u va rafiqasi kechqurun ko‘p sayr qilishadi, lekin so‘nggi paytlarda bu sayrlar haqiqiy sinovga aylangan. Hududda ko‘plab ko‘chada yuradigan itlar paydo bo‘lgan, ular guruh holda va juda tajovuzkor harakat qilmoqda.
Ular o‘z va oilalarining xavfsizligidan xavotirda ekanligini bildirgan. Shuningdek, ko‘pchilik odamlar uy hayvonlarini boqib, ularning parvarishiga mas’uliyat bilan yondashmay, itlarni uyidan haydab chiqarayotgani ta’kidlanmoqda.
Natijada, ko‘chadagi itlar soni yil sayin ortib bormoqda. Shahar aholisi hokimiyatdan maxsus boshpana tashkil etishni va xavfsizlikni ta’minlashni so‘ramoqda.

В Ташкенте уличные собаки пугают население
В социальных сетях жители Ташкента жалуются на собак, которые больше всего гуляют по улицам. Об этом сообщает Upl.uz.
Они не дают возможности выйти из безопасных домов вечером. В разных районах города собаки ходят группами и пугают население.
Один гражданин, проживающий в Юнусабадском районе, говорит, что он и его жена часто гуляют по вечерам, но в последнее время эти прогулки стали настоящим испытанием. В районе появилось много собак, которые действуют группами и очень агрессивно.
Они выразили беспокойство о безопасности себя и своих семей. Также отмечается, что многие люди, не заботясь о своих домашних животных, выгоняют собак из своих домов.
В результате количество уличных собак с каждым годом увеличивается. Жители города просят власти организовать специальное укрытие и обеспечить безопасность.